Mayakoba Golf Classic – druhý titul pro Nora Hovlanda

1517

PGA Tour – Mayakoba Golf Classic presented by Unifin, Playa del Carmen, Mexiko (3. – 6.12.2020, -6 hodin)

Neděle – finálové kolo
Zvítězil Viktor Hovland (-20). Po letošním únorovém Puerto Rico Open si třiadvacetiletý Nor připsal druhé vítězství své krátké profesionální kariéry. Z Mexika si odváží odměnu 1,296 milionu dolarů. V přepočtu je to přes 28 milionů korun. Dosavadní lídr Argentinec Grillo se v posledním kole zhoršil o čtyři údery, došel v paru a klesl na konečné 8. místo ( -15).
Druhé místo obsadil Američan Aaron Wise (-19), na třetím místě skončili další dva Američané Adam Long a Tom Hoge (oba -17).
Papírově nejsilnější hráč v poli, světová trojka Justin Thomas odsadil 12. místo (-14).
Nejlepším Mexičanem je Carlos Ortiz na 8. místě (-15).

Další umístění: 8. Todd, Finau (-15), 12. Ancer (-14), 23. Niemann, Knox (-11), 32. Villegas (-9), 52. Zalatoris (-4).

Konečné pořadí

Sestřih finálového kola

 

 

Emiliano Grillo - foto pgatour.com
Emiliano Grillo

Sobota – 3. kolo
Argentinec Emiliano Grillo uhájil vedení. Ve třetím kole hrál 68 ran. Vede se skore -16 o jeden úder před Američanem Tomem Hugem (-15). Na třetí pozici je Nor Viktor Hovland (-14).
Dopředu se dere Justin Thomas. Třetí den zahrál čistých devět birdie, nejlepší výsledek turnaje 62 ran, devět pod par. Vylétl výsledovkou vzhůru o 28 příček na 5. pozici. (-12).
Po ranní dohrávce druhého kola neprošel cutem Brooks Koepka.

Další pozice: 7. Knox, Finau (-11), 11. Niemann, Ortiz, Todd (-10), 15. Stricker, Ancer (-9), 20. Villegas (-8), 25. Vegas (-7).
Cutem neprošli: Koepka, Noren, McDowell, An, Donald, Woodland, Leishman.

Leaderboard 

Sestřih 3. kola

 

 

Emiliano Grillo - foto pgatour.com
Emiliano Grillo

Pátek – 2. kolo
Druhé kolo zůstalo pro tmu nedohráno, několik flightů bude dohrávat v sobotu brzy ráno.
Na špici se po devíti birdie a jediném bogey dostal Argentinec Emiliano Grillo (-13). Zapsal 63 ran, osm pod par a vede o čtyři údery před dvojicí Američanů Tom Hoge a Tony Finau (oba -9).
Lídr předchozího kola Russel Knox ustoupil na 4. pozici (-9).
Dvojice ze 70. místa Thomas – Ancer zůstala pohromadě. Oba se zlepšili o pěr ran a na výsledovce povýšili o 36 příček na 34. pozici (-3).
Nepolepšil si Brooks Koepka. Zahrál podruhé 71 ran, v paru. Ustoupil o 16 míst na aktuální 72. pozici. Je jednu ránu pod hranicí aktuálního cutu a je pravděpodobné, že do víkendových kol nepostoupí.

Další pozice:  9. Todd, Ortiz, Niemann (-6), 34. Vegas, Stricker (-3), 48. Grace, Zalatoris (-2).

Leaderboard

Sestřih 2. kola

 

 

Russell Knox - foto pgatour.com
Russell Knox

Čtvrtek – 1. kolo
Sedm birdie a jedno bogey, 65 ran, postavilo do čela Skota Russella Knoxe (-6). O druhé místo se dělí Niemann, Grillo a Hoge (všichni -5).
Domácí favorit Carlos Ortiz je na dohled, hrál eagle, čtyři birdie a dvě bogey. 67 ran a zaostává za lídrem dva údery (-4). První kolo.
Brooks Koepka začal vlažně, se třemi birdie a třemi bogey došel v paru a usadil se na 56. pozici. Papíroví favorité Justin Thomas a Abraham Ancer zahájili stejným skore +1 a jsou na 70. místě, sedm ran za Knoxem.

Další pozice: 5. Finau, Todd (-4), 20. Vegas, English (-2), 36. Fowler (-1), 70. Zalatoris, Donald, McDowell (+1).

Leaderboard

Sestřih 1. kola

 

 

Playa del Carmen

Úvod
PGA Tour se přestěhovala do Mexika, na východní pobřeží  poloostrova Yucatán. Dějiště turnaje Playa del Carmen leží 70 km jižně od Cancúnu.
Pořadatelé musí oželet hlavní hvězdu turnaje Dustina Johnsona, který si vzal dovolenou, bude s Paulinou a dětmi odpočívat. Z první desítky světového žebříčku tak bude v Mexiku hrát pouze Justin Thomas. Dále budou hrát Koepka, Finau, Woodland, Todd, Fowler, Vegas, Zalatoris.
O získání titulu budou bojovat nejlepší domácí hráči Abraham Ancer a Carlos Ortiz. Ancer zde loni skončil osmý, Ortiz druhý.  Papírově nejlepší mexický hráč  je Ancer na 22. pozici světového žebříčku. Dalšími domácími hráči jsou Favela, Diaz a Terrazas.

Favority jsou podle expertů PGA Tour Justin Thomas a Abraham Ancer. Sázkové kanceláře vypsaly kursy na Justina Thomase 13/2, na Koepku 16/1 a na Ancera 18/1.

Hraje se na hřišti El Camaleon z pera Grega Normana, s parem 71 a délkou 6.436 metrů.
Pro hráče jsou připraveny odměny ve výši 7,2 milionů dolarů, v přepočtu zhruba 158 milionů korun.
Loni v pondělní dohrávce zvítězil Američan Brendon Todd (-20).

Leaderboard

Odkazy:  El Camaleon    Hřiště na satelitní mapě   Stránky turnaje   Loňská reportáž