Sentry TOC – v rozehrávce zvítězil Harris English

1525

PGA Tour – Sentry Tournament of Champions, Kapalua, Havaj, USA
(7. – 10.1.2021, -11 hodin)

Neděle – finálové kolo
O vítězi rozhodla rozehrávka mezi nejmladším účastníkem turnaje, dvaadvacetiletým Čilanem Jaoaquinem Niemanenm a jednatřicetiletým Američanem Harrisem Englishem. English mohl po třech kolech vedení zvítězit i po 72 jamkách, ale na poslední jamce neproměnil dvoumetrový putt do eagle, kterým by Niemanna o ránu přeskočil. Oba tak skončili na skore -25.
Na první jamce rozehrávky byl úspěšnější Harris Enlish. Turnaj patřil jemu, vedl od prvního kola a zaslouženě zvítězil, po třetí na PGA Tour. Získal odměnu 1,34 milionu dolarů a 500 bodů, které ho posunuly na 2. místo žebříčku FedEx Cup.

Na třetím místě skončil obhájce loňského vítězství Justin Thomas (-14). Světová jednička Dustin Johnson skončil na 11. místě (-4).

Další pozice:  7. DeChambeau, Rahm, Morikawa  (-20), 11. Garcia (-18), 13. Cantlay (-17), 17. Simpson (-16), 21. Reed, Scott (-15), 31. Finau, Hovland (-11).

Konečné výsledky

Sestřih finálového kola

 

 

Ryan Palmer a Harris English - foto pgatour.com
Ryan Palmer a Harris English

Sobota – 3. kolo
Hřiště Plantation letos umožňuje hráčům bohatýrské výkony. Po třech kolech není z 42 členného pole hráčů pod parem jenom Hideki Matsuyama. Loni zvítězil Justin Thomas s celkovým výsledkem -14. Letos jsou den před koncem dva vedoucí hráči už na skore -21. Jsou to Ryan Palmer a Harris English.
Palmer hrál čistých devět birdie, 64 ran, zatím nejlepší číslo turnaje a připojil k vedoucímu Englishovi. Ten je v čele už třetí kolo.  Na třetím místě je Daniel Berger (-20).

Palmer se vyhnul trestu po odkopnutí drnu, které padlo do oka rozhodčím. Pravidlo 11-3  stanoví, že je-li míč v pohybu, nesmí se záměrně měnit fyzické podmínky, pohybovat volnou překážkou nebo pohyblivou překážkou, aby se ovlivnilo místo, kde by se míč mohl zastavit. V  Palmerově případě bylo kopnutí před míčem, který už stál a nebylo v prostoru, kam by se míč dostal. Rozhodčí  nakonec rozhodli, že Palmer neměl v úmyslu pravidla porušit.

Světová jednička Dustin Johnson zůstal na 10. místě (-14). Hrál pět birdie a jedno bogey, 69 ran, o čtyři více než včera. Vzdálenost k vedoucím hráčům se pro něj prodloužila na sedm úderů, které berou naději na vítezství. Na dělené 10. pozici zůstal i Jon Rahm.

Další pozice: 4. Berger (-18),  5. Im, Thomas (-17), 7. Cantlay (-16), 10. Garcia, Hovland, Schauffele (-14), 16. DeChambeau (-13), 21. Scott, Reed (-12), 34. Finau, Ancer (-9), 42. Matsuyama (+1).

Leaderboard

Sestřih 3. kola

 

 

Pátek – 2. kolo
Dalším výkonem bez bogey se v čele osamostatnil Harris English. Hrál čistých šest birdie, v každé devítce tři, celkem 67 ran. Druhou pozici dělí čtveřice Daniel Berger, Colin Morikawa, Ryan Palmer a Justin Thomas (všichni -12).

Světová jednička Dustin Johnson zahájil tažení ke špičce leaderbordu. V druhém kole zahrál 65 ran, o šest méně než včera. Vylétl výsledovkou nahoru o dvacet pozic na 10. místo a je skokanem kola. Pozici sdílí se světovou dvojkou Jonem Rahmem a pětkou Brysonem DeChambeau (všichni -10).

Největší propad zaznamenal Robert Streb. Zhoršil se o pět úderů a ze třetího místa spadl o 24 příček na 27. místo.

Hraje se bez cutu a třetí kolo slibuje napínavý průběh. Na výsledovce se v rozpětí čtyř úderů od prvního místa nachází šestnáct hráčů.

Další pozice: 6. Schauffele, Reed, Im (-11), 10. Cantlay (-10), 17. Simpson , Hovland (-9), 22. Garcia (-8), 37. Scott (-7), 39. Finau (-4).

Leaderboard

Sestřih 2. kola

 

 

Čtvrtek – 1.kolo
Nejlepší skore dne, 65 ran (-8) dostalo do vedení dva hráče. Loňského vítěze Justina Thomase s čistými osmi birdie a Harrise Englishe s eaglem, sedmi birdie a jedním bogey.
O dvě rány zpět dělí třetí místo pětice hráčů. Jsou to Robert Streb, Sergio Garcia, Nick Taylor, Ryan Palmer, Sungjae Im a Patrick Reed (všichni -6).

Světová jednička Dustin Johnson zahájil výsledkem 71 ran, dvě pod par, který ho zařadil na  30. místo (-2).

Johnsonův kedík, jeho bratr Austin, našel míč Justina Thomase zdánlivě beznadějně ztracený v po kolena vysoké trávě na 13. jamce. Zachránil mu par a čistou skorkartu bez bogey. „Dlužím Austinovi veliké poděkování za to, že mi šlápl na míč a tím ho našel. Tyhle záchrany paru jsou někdy víc než birdie,“ poděkoval obhájce loňského vítězství Thomas.

Další pozice:  9. Scott, Cantlay (-5), 12. DeChambeau, Morikawa, Schauffele (-4), 22. Ancer, Simpson, Rahm (-3), 41. Finau (+1).

Leaderboard

Sestřih 1. kola

 

 

Plantation course

Úvod
Sentry Tournament of Champions (TOC) je prvním turnajem kalendáře PGA Tour v roce 2021. Je určen pro vítěze turnajů v předchozím roce. Kvůli pandemii se výjimečně účastní i hráči z Tour Championship. Hraje se za přítomnosti diváků a přísných anticovid opatření.

Potvrdilo 42 hráčů. Na startu budou Johnson, Rahm, Cantlay, DeChambeau, Finau, Morikawa, Reed, Simpson, Scott, Garcia a obhájce Justin Thomas.

Hraje se v Kapalua Resort na hřišti Plantation Course s parem 73 a délkou 6.874 metrů.

Dotace turnaje je 6,7 milionů dolarů, podíl pro vítěze je 1,34 milionu. Obhajuje Justin Thomas. Loni zvítězil v tříčlenné rozehrávce s Reedem a Schauffelem.

Leaderboard

Turnaj vysílá Eurosport 2 s komentářem Alana Babického a Dominika Kárníka.
Čtvrtek až sobotu  24:00 až 4:00.V neděli 22:00 – 02:00

Odkazy:    Plantation Course   Hřiště na satelitní mapě   Stránky turnaje  Loňské zpravodajství

Sestřih loňského finálového kola