Shriners Hospitals – po devíti letech Martin Laird

1508

PGA Tour – Shriners Hospitals for Children, Las Vegas, Nevada, USA
(8. – 11.10.2020, -9 hodin) 

Neděle – finálové kolo
Jeden Skot a dva Američané skončili se stejným skore -23. V následující rozehrávce byl úspěšnější Skot Martin Laird. Zvítězil berdíkem na druhé jamce rozehrávky. Sedmatřicetiletý ostrovan, hráč čtvrté stovky žebříčku, čekal na čtvrté vítězství kariéry plných devět let. Jedno z jeho vítězství bylo v roce 2009 právě v Las Vegas, na stejném turnaji a také v tříčlenné rozehrávce.
Na druhém místě skončil ostatní dva hráči playoff, Austin Cook a Matthew Wolf.
Lídr prvního kola Bryson DeChambeau poslední den zabral, zahrál eagle, pět birdie a dvě bogey, 66 ran, pět pod par. Výsledek ho vynesl z 31. místa do Top 10 na konečné 8. místo (-18).

Další umístění: 4. Ancer (-20), 8. Cantlay (-18), 13. Niemann, Simpson, Im (-17), 19. Oosthuizen (-16), 34. Kuchar (-13), 43. Garcia (-12).

Konečné výsledky

Sestřih finálového kola

 

 

Matthew Wolf - foto Getty Images
Matthew Wolf

Sobota – 3. kolo
Na špici turnaje se udrželi Skot Martin Laird a Američan Patrick Cantlay (oba -20).
Po fantastiky vydařeném kole přistál na 3. místě Američan Matthew Wolff (-18).  První devítku hrál se dvěma birdie dva údery pod par, druhou se třemi eagle a dvěma birdie sedm pod par. Celkem kolo rekordních deset úderů pod. Po druhém kole byl až na 40. místě (-8). Pozici sdílí Clarkem, Harmanem a Cookem.

Suverén prvního kola Bryson DeChambeau prokázal, že byť větší hromada, je také jenom z masa a kostí. Výsledkem kola v paru, 71 ran, propadl na 31. místo (-13). V první devítce hrál dvě double bogey, dvě bogey a tři birdie, tři nad. Výsledek vrátil do nekatastrofální podoby čtyřmi birdie a jedním bogey v druhé devítce, třemi údery pod.

Další pozice: 9. Ancer (-16), 19. Garcia (-14), 31. Simpson (-13), 40. Niemann (-12), 55. Oosthuizen (-9), 61. Kuchar (-8).

Leaderboard

Sestřih 3. kola

Tři eagle Matthewa Wolfa

 

 

Bryson DeChambeau - foto pgatour.com
Bryson DeChambeau

Pátek – 2. kolo
Bryson DeChambeau hrál v druhém kole skvěle, přesto o pět ran víc než předchozí den, kdy rozstřílel hřiště devíti birdie. Dva eagle, jedno bogey a jedno birdie daly 67 ran, čtyři pod par, celkový součet -13 a 6. místo.
Před golfového bohatýra se dostalo pět hráčů se skore -14. Jsou to Skot Laird a Američané Cantlay, Harman, Cook, Malnati. Posledně jmenovaný zahrál nejnižší skore dne, 62 ran, devět pod par, se sedmi birdie a jedním eagle.

Další pozice: 7. Garcia (-12), 19. Im (-14), 26. Oosthuizen, Kuchar (-9), 40. Niemann, Wolff (-8), 56. Simpson (-7).
Cutem neprošli: Scheffler, Ortiz, Morikawa, An, Matsuyama, Casey, F.Molinari, Schwartzel, Fowler.

Leaderboard

Sestřih 2. kola

 

 

Bryson DeChambeau - foto pgatour.com
Bryson DeChambeau

Čtvrtek – 1. kolo
Bryson DeChambeau pokořil hřiště TPC Summerlin čistými devíti birdie, z nichž šest nasázel na jamkách 12 až 18.
Výsledek 62 ran, devět pod par, ho ostavil na první místo výsledovky. O ránu zpět dělí druhé místo pětice hráčů Cook, Varner, S.Harrington, Cantlay a Nashley (všichni -8).

Další pozice: 13. Osthuizen (-6), 21. Schwartzel, Ancer, Garcia (-5), 32. Im, Fowler, Kuchar (-4), 59. Wolff, Niemann, Simpson, Matsuyama (-3), 86. Casey (-2), 106. F.Molinari (-1).

Leaderboard

Sestřih 1. kola

 

 

Úvod
Turnaj  s charitativní náplní vynechává většina světové špičky. Z první desítky hrají pouze Bryson DeChambeau, Colin Morikawa a Webb Simposn. Pro onemocnění Covidem se odhlásil Tony Finau. Ze zvučnějších jmen dále budou na startu Schwartzel, Niemann, Im, Ancer, Garcia, Matsuyama. Experti PGA Tour favorizují DeChambeau, Simpsona a Wolffa.

Hřiště TPC Summerlin má par 71 a délku 6.634 metrů.
Dotace odměn je 7 milionů dolarů. Z toho je pro vítěze je určeno 1,26 milionu. Loni zvítězil Kevin Na (-23).

Leaderboard

Odkazy:   TPC Summerlin  Hřiště na satelitní mapě   Stránky turnaje