Workday Charity – zvítězil Morikawa v rozehrávce s Thomasem

1231

PGA Tour – Workday Charity Open – Dublin, Ohio, USA (9. – 12.7.2020, -6 hodin)

Neděle – finálové kolo
Třiadvacetiletý Colin Morikawa si spravil chuť. Před dvěma týdny poprvé neprošel cutem na Travelers a dnes zvítězil na Workday Charity Open (-19).
Poslední den dohnal vedoucího Justina Thomase a přivedl ho do rozehrávky, kterou vyhrál na třetí jamce. Připsal si tak druhý titul na PGA Tour  a odměnu 1,116 milionu dolarů, zhruba 26 milionů korun.
Třetí místo obsadil Nor Viktor Hovland (-15).

S výjimkou Thomase byl turnaj pohromou favoritů. Světová dvojka Jon Rahm skončil až na 27. místě (-7), Brooks Koepka a Justin Rose neprošli cutem.

Další umístění:  5. Woodland (-12), 7. Cantlay (-11), 14. Schauffele (-10), 22. Matsuyama, Fowler (-8),  27. Fitzpatrick, Rahm (-7), 58. Mickelson (E), 63. Im (+2), 65. Oosthuizen (+4).
Cutem dále neprošli: Snedeker, Furyk, Spieth, Schwartzel, Leishman, Wolff, Watson.

Konečné výsledky

Sestřih finálového kola

 

 

Úvod
Turnaj, který v kalendáři nahradil akci John Deere Classic, zdobí tři hráči z první desítky světového žebříčku. Světová dvojka Jon Rahm, čtyřka Justin Thomas a pětka Brooks Koepka jsou elitními hráči startovního pole  Workday Charity Open. Doplňují je  Justin Rose, Phil Mickelson, Xander Schauffele, Jordan Spieth, Patrick Reed, Rickie Fowler a Matthew Wolff.
Americké sázkovky favorizují Justina Thomase 12:1, Brookse Koepku, Jona Rahma a Patricka Cantlaye 14:1.

Experti PGA Tour věří nejvíce Japonci Matsuyamovi, na druhé místo staví Justina Rose, na třetí Patricka Cantlaye. Justina Thomase až na 4. místo, před Brookse Koepku.

Hraje se na hřišti Muirfield GC s civilním parem 72 a délkou a 6.878 metrů.

Dotace turnaje je 6,2 milionu dolarů.

Leaderboard

Odkazy:   Muirfield Village GC   Hřiště na satelitní mapě   Stránky turnaje