PGA Tour zveřejnila aktuální kalendář turnajů – začíná 11. června

1572

PGA Tour zveřejnila upravený kalendář turnajů na zbytek sezóny 2019-2020 a začátek sezóny 2020-2021.

Posledním odehraným turnajem byl Arnold Palmer Invitational, který skončil 8. března vítězstvím Tyrrella Hattona. Následující turnaje byly kvůli epidemii koronaviru zrušeny nebo přesunuty. K dnešnímu dni bylo zrušeno 10 událostí z aktuální sezóny, včetně The Players Championship a The Open Championship.
Olympijské hry v Tokiu byly odloženy na rok 2021. Mužský olympijský turnaj se bude konat 30.7 – 2.8.

Restart sezóny PGA Tour začne 11. – 14. června turnajem Charles Schwab Challenge v Texasu. První čtyři události nového kalendáře jsou plánovány bez účasti diváků. Pořadatelé budou i nadále sledovat situaci a řídit se doporučeními místních a státních orgánů, aby určili nejvhodnější přístup na místě konání událostí. První akcí s diváky by tak měl být John Deere Classic 9. července v Illinois.

U turnajů kategorie Invitational, Charles Schwab Challenge (120 hráčů), RBC Heritage (132 hráčů) a Memorial Tournament (120 hráčů) bude rozšířeno startovní pole na 144. Členům PGA Tour je tak poskytnuta možnost početnější účasti.

„Dnešní oznámení je dalším pozitivním krokem pro naše fanoušky a hráče. Díváme do budoucnosti, ale jak jsme již mnohokrát zdůraznili, budeme v úzké spolupráci s našimi turnaji, partnery a komunitami pokračovat v soutěži pouze tehdy, bude-li  realizace považována za bezpečnou a pod vedením hlavních autorit veřejného zdraví,“ uvedl komisař PGA Tour Jay Monahan.

Aktuální kalendář turnajů PGA Tour (v originále zde)