BMW Championship – v rozehrávce zvítězil Rahm nad Johnsonem

1883

PGA Tour – FedEx Cup Playoffs, BMW Championship, Olympia Fields, Illinois, USA (27. – 30.8.2020, -7 hodin)

Neděle – finálové kolo
Závěr BMW Championship přinesl nádherný golfový zážitek. Fantastickým, dvanáctimetrovým úspěšným puttem do birdie na poslední jamce si Dustin Johnson vynutil rozehrávku s doposud o ránu vedoucím vedoucím Jonem Rahmen (-4).
Ovšem Rahm odpověděl obdobně, ještě delším, dvacetimetrovým úspěšným puttem  do birdie na první jamce rozehrávky a zvítězil. Oba putty uvidíte ve videu níže jako rány dne. Třetí pozici (-2) dělí Čilan Joaquin Niemann s Japoncem Hideki Matsuyamou.
Rahm získal odměnu 1,71 milionu dolarů a posunul se ve FedEx Cupu na 2. místo. Do Tour Championship tak příští týden  půjde se skore -8.
Tiger Woods v Playoffs končí. Ani v posledním kole se nedostal pod par a skončil na 54. místě (+11).

Top 10 finálového kola

Další umístění: 12. Cantlay, McIlroy (+3), 20. Morikawa (+5), 25. Thomas, Scott (+6), 33. Woodland, Ancer (+7), 40. Reed (+8), 50. DeChambeau (+10).

Do finálového turnaje Playoff Tour Championship postoupí prvních třicet hráčů aktuálního žebříčku FedEx Cup.

Konečné výsledky

Neuvěřitelný putt Jona Rahma na 1. jamce rozehrávky na vítězství

Neuvěřitelný putt Dustina Johnsona na 18. jamce, kterým si vynutil rozehrávku

Sestřihh finálového kola

 

 

 

Dustin Johnson - foto Getty Images
Dustin Johnson

Sobota – 3. kolo
Rory McIlroy polevil, zhoršil se o čtyři údery, hrál tři nad par, 73 a z vedení ustoupil na 6. místo (+2). Druhý lídr včerejšího kola Patrick Cantlay dopadl ještě hůře, hrál čistých pět bogey a spadl o 14 pozic na 15. místo (+4).
V čele jsou nyní jediní dva hráči, kteří mají celkové skore pod par –  Hideki Matsuyama a Dustin Johnson (oba -1). Na třetí místo vyskočil mladý Čilan Joaquin Niemann (+1). O pozici se dělí s Kanaďanem Hughesem a Australanem Scottem.
Po dvou mdlých kolech nad par přišel veliký nástup Španěla Jon Rahma. Zahrál výsledek dne 66 ran s pěti birdie a jedním bogey. Vylétl výsledovkou z 39. místa do Top 10, na 6. pozici (+2). Výsledek mohl mít ještě lepší, kdyby nezvedl na greenu míč, který zapomněl omarkovat.
Tiger Woods je na 55. místě, už jen s malou nadějí na postup do závěrečného Tour Championship.

Top 10 třetího kola

Další pozice: 12. Fitzpatrick (+3), 15. Ancer, Hatton, Finau, Cantlay (+4), 26. Reed (+6), 37. Morikawa, Schauffele (+7), 43. Thomas, DeChambeau (+8), 47. Woodland (+9), 55. Woods (+10).

Leaderboard

Sestřih 3. kola

 

 

Pátek – 2.kolo
Rory McIlroy je ve formě. Ze třetího místa postoupil do čela BMW Championship, kam se ze 14. místa probojoval také Patrick Cantlay (oba -1).  Na suchém a tvrdém hřišti, které vyžaduje přesnost a maximální koncentraci jsou jediní s celkovým skore pod par.
Veliká jména se stěhují nahoru výsledovkou. Dustin Johnson, nová jednička žebříčku OWGR i FedEx Cupu vyskočil ze 14. pozice na 3. místo, kde se setkal s lídrem minulého kola Japoncem Matsuyamou (oba Even par). Scott vystoupal o 16 příček na 5. místo (+1), Schauffele a DeChambeau o 22 příček na 13. místo (+3),  Reed o 12. na 23. místo (+4).
Opačnou cestou se vydal Tiger Woods. Hrál pět ran nad par a 35. místa klesl o 20 příček na 55. pozici (+8). Hraje se bez cutu a šance tu je, ale Woods by musel v dalších kolech opravdu hodně zabrat, aby postoupil do posledního turnaje Playoffs.

Top 10 druhého kola

Další pozice:   13. Wolff (+3), 23. Reed, Ancer, Ortiz (+4), 30. Woodland, Fitzpatrick (+5), 39. Rahm (+6), 45. Thomas (+7), 58. Morikawa (+9), 69. Leishman (+18).

Leaderboard

Sestřih 2. kola

 

 

Hideki Matsuyama - foto pgatour.com
Hideki Matsuyama

Čtvrtek – 1. kolo
Vedro přes 33°C vysušilo hřiště, na tvrdých greenech nedržely míče, par byl za odměnu. Výsledkem 67, tři pod par se prosadil se Japonec Hideki Matsuyama (-3), když zahrál šest birdie a tři bogey. Vede o ránu před Američanem Tylerem Duncanem (-2). Na 3. místě se usadil Kanaďan Mackenzie Hughes (-1).
Na 4. pozici (Even par) se sešlo deset hráčů včetně Rory McIlroye a Tony Finaua.
Dustin Johnson, vítěz minulého The Northern Trust  je o ránu dále na 14. pozici (+1).
Tiger Woods se prvních patnáct jamek v paru pohyboval  kolem vrcholu výsledovky. Na posledních třech jamkách však nasbíral tři bogey, kterého ho zařadily na  35. místo (+3).

Top 10 prvního kola

Další pozice: 14. Cantlay (+1), 21. Wolff, Scott (+2), 35. Reed, Thomas, Casey, DeChambeau, Schauffele (+3), 51. Rahm, Woodland (+5), 60. Morikawa (+6), 69. Leishman (+10).

Leaderboard

Sestřih 1. kola

 

Pinnacle CC - foto Ed Cooley
Pinnacle CC

Úvod
Druhým dílem pokračuje FedEx Cup Playoffs v Illinois, na předměstí Chicaga, turnajem BMW Championship. Účastnit se může prvních 70 hráčů aktuálního žebříčku FedExcupu, včetně dvou vítězů Tigera Woodse a Rory McIlroye. Tiger Woods vyhrál BMW Champioship dvakrát, celý FedEx Cup také dvakrát.
Na startu budou například Johnson, Rahm, Thomas, Reed, Simpson, Scheffler, Schauffele, Rose, Matsuyama, Wolff nebo Fleetwood.
Hrají se 4 kola bez cutu. Do závěrečného Tour Championship postoupí hráči kteří umístěním v tomto turnaji stanou na prvních třiceti příčkách žebříčku FedEx Cup.

Dějiště Olympia Fields CC, North Course, má par 70 a délku 6.375 metrů. Rekord hřiště je 59 ran Jima Furyka v roce 2013.
Dotace odměn je 9,5 milionu dolarů. Loni zvítězil Justin Thomas.

Turnaj vysílá Golfchannel ve čtvrtek a pátek od 21. hodiny, v sobotu a neděli od 18. hodiny.

Leaderboard

Odkazy: Olympia Fields GC    Hřiště na satelitní mapě    Stránky turnaje