Presidents Cup – kapitáni Woods a Els oznámili divoké karty. Woods zvolil sám sebe

1517

PGA Tour – 13. Presidents Cup, Melbourne, Austálie (9. – 15.12.2019, +10 hodin)

Presidents Cup je utkání týmu Spojených států proti Mezinárodnímu týmu – zbytku světa bez Evropy. Koná se jednou za dva roky, střídavě s Ryder Cupem. Dějištěm je střídavě USA a některá ze zemí Mezinárodního týmu. Letos se koná v Austrálii.

Formát je převzat z Ryder Cupu, týmy jsou dvanáctičlenné, většinou s nehrajícími kapitány. Utkání  v jamkové hře trvá čtyři dny. Hrají se fourbally, foursomy a singly. Hraje se o celkem 30 bodů, tým potřebuje 15,5 bodu k vítězství. Nehraje se o peníze, výnosy jdou na charitu.

Osm hráčů vstoupí do týmu z kvalifikace, čtyři hráče si vybere kapitán.
Kapitánem USA je Tiger Woods, nehrajícím kapitánem Mezinárodního týmu je  Ernie Els.

Tiger Woods oznámil 7. listopadu jména  čtyř jím vybraných hráčů. Jsou to Tony Finau (30), Patrick Reed (29), Gary Woodland (35) a on sám (43).

Ernie Els vybranou čtveřici oznámil 6. listopadu. Jsou to Čilan Joaquin Niemann (21), Korejec Sungjae Im (21), Kanaďan Adam Hadwin (32) a Jason Day (32).

Mezinárodní tým:
Abraham Ancer, Jason Day, Adam Hadwin, Sungjae Im, Marc Leishman, Haotong Li, Hideki Matsuyama, Joaquin Niemann, Louis Oosthuizen, C.T. Pan, Adam Scott, Cameron Smith.

Tým USA: 
Bryson DeChambeau, Patrick Cantlay, Tony Finau, Dustin Johnson, Brooks Koepka, Matt Kuchar, Patrick Reed, Xander Schauffele, Webb Simpson, Justin Thomas, Gary Woodland, Tiger Woods.

Presidents Cup se hraje potřinácté. Desetkrát zvítězil tým USA, jednou Mezinárodní tým a jednou skončilo utkání nerozhodně.

Vítězství z roku 2017 v Jersey City obhajuje USA (19:11 ).

Hřiště Royal Melbourne Golf Clubu má par 71 a délku 6.449 metrů.

 

Odkazy:  Royal Melbourne GC   Hřiště na satelitní mapě    Stránky turnaje