Shriners Hospital for Children – vyhrál Kevin Na

972

PGA Tour – Shriners Hospital for Children, Las Vegas, Nevada, USA (3. – 6.120.2019, -9 hodin)

Američan Kevin Na zvítězil na druhé jamce rozehrávky  s krajanem Patrickem Cantlayem (oba -23). Kevin Na před finálovým kolem vedl, především díky třetímu  kolu s čistými deseti birdie, 61 ran. V posledním kole ještě po devíti jamkách vedl o tři údery,  náskok však ztratil vinou triple bogey na 10. jamce. Cantlay ho dotáhl a dovedl do  rozehrávky. V té měl více štěstí Na. Cantlay na druhé jamce zahrál bogey, Na úspěšně puttoval do paru  a získal čtvrté vítezství na PGA.
Třetí místo obsadil Pat Perez (-21).
Velikým překvapením turnaje je neúčast světové jedničky Brookse Koepky ve finálových kolech. Na rozdíl od svého bratra neprošel cutem. Chase Koepka, hráč druhé tisícovky světového žebříčku, poprvé prošel cutem na PGA Tour a obsadil 67. místo (-6).

Další umístění: 4. DeChambeau (-20), 7. Simpson (-19), 9. Finau (-18), 16. Matsuyama (-16), 42. Scott (-12), 55. Woodland (-10), 61. Mickelson (-9).
Cutem dále neprošli: Ancer, Niemann, Grillo, Reavie, Watson, Brooks, Vegas.

Konečné výsledky

Sestřih finálového kola

.

LShriners43Úvod
Shriners Hospital je síť bezplatných nemocnic pro děti do 18 let. Turnaj je charitativní v její prospěch.  Hraje se od roku 1983 a účastní se ho významní lidé a celebrity.Od roku 2008 do roku 2012 byl hostitelem turnaje Justin Timberlake.

Mnozí hráči ze špičky žebříčku tento turnaj tradičně vypouštějí. Přesto jsou letos na startovní listině skvělá jména:  Koepka (Brooks i Chase), DeChambeau, Finau, Matsuyama, Mickelson, Scott, Sinpson, Watson, Woodland.

Hraje se na lasvegaském TPC Summerlin s parem  71 a délkou 6.6301 metrů.
Dotace turnaje 7 milionů dolarů. Loni zvítězil Bryson DeChambeau.

Leaderboard

Odkazy:  TPC Summerlin    Satelitní mapa hřiště   Stránky turnaje    Loňské zpravodajství

.