Magic Kenya Ladies Open – zvítězila Němka Henseleit

1520

Ladies European Tour – Magical Kenya Ladies Open, Vipingo, Keňa
(5. – 8.12.2019, +2 hodiny)

Neděle – finálové kolo
Zvítězila Němka Esther Henseleit (-14). Ještě včera nebylo pochyb o jiné vítězce. Mladinká Julia Engstrom po třech dnech na vedoucí pozici vstupovala do posledního kola s velikým náskokem sedmi ran a kráčela si pro první vítězství. Jenže přes hřiště Baobab se poslední den přehnala smršť birdie. Ve finálovém kole zahrála Henseleit životní výsledek a nejlepší číslo turnaje 64 ran, samé birdie, osm pod par. Engstrom naopak hrála v posledním kole pouze dvě birdie a čtyři bogey, 74 ran, dvě nad par. Z náskoku sedmi ran je ztráta tří úderů a třetí místo (-11). Předstihla jí i Indka Aditi Ashok (-13), která sice zahrála triple bogey, ale také jeden eagle a osm birdie, 65 ran, druhý nejlepší výsledek turnaje.

Další pozice:  4. Woods (-6), 6. Wolf (-4), 7. Fünfstück (-3), 9. Cowan (-1), 16. Dagar (+1), 26. Daffinrud (+3), 34. Skarpnord, Pogacar, MacLaren, am.Moosnam (+6), 57. Lampert (+11).

Vítězka si z Keni odváží prémii 45.000 Eur.
Po Lauře Davies a Carlotě Ciganda je dvacetiletá Esther Henseleit teprve třetí hráčkou LET, která vyhrála Order of Merit a je zároveň Nováčkem roku.

Konečné výsledky

 

Julia Engstrom

Sobota – 3. kolo
O vítězce africké zastávky Ladies European Tour není pochyb. Muselo by se stát něco velmi neobvyklého, aby si osmnáctiletá Švédka Julia Engstrom nedošla pro první vítězství na LET. Vede už třetí kolo, má celkové skore -13 a vytvořila si náskok sedmi úderů na čtyřčlennou skupinku pronásledovatelek se součtem -6. Tvoří ji Rakušanka Wolf, Indka Ashok, Francouzka De Pradenne a Němka Henseleit.

Další pozice: 6. Nuutinen (-5), 7. Woods (-2), 11. Fünfstück (-1), 18. Cowan (+1), 35. MacLaren, Dagar (+4), 42. Lampert, Daffinrud (+5), 46. Skarpnord (+6).

Leaderboard

 

Julia Engstrom – Vipingo Ridge

Pátek – 2. kolo
Šideri Váňová předvedla, že umí a v druhém kole vybojovala skvělý výsledek. Hrála 71 ran, se třemi birdie a dvěma bogey, jednu pod par. Zlepšila se o 13 úderů, ale na vyrovnání velké ztráty z prvního kola to nestačilo. Na hranici cutu jí s celkovým skore +11 chybí čtyři údery a česká hráčka do dalších kol nepostoupila.

Pro vítězství si kráčí Švédka Julia Engstrom (-11). Dnes hrála o ránu lépe než včera, 66 ran. Vede náskokem šesti úderů před trojicí Macdonald, Wikstrom, Henseleit (-5).

Další pozice: 5. Nuutinen, Woods (-4), 11. Wolf (E), 23. Fünfstück (+2), 43. Lampert (+4), 50. MacLaren, Cowan (+5).
Cutem neprošly: Parker, Váňová, Rominger, Dimmock, Davis.

Leaderboard

Skorkarta Váňové – 2. kolo

 

 

Julia Engstrom

Čtvrtek – 1. kolo
Opěvované hřiště Vipingo Ridge české profesionálce nesedlo. Nebyla jediná, pod par zahrálo pouze 12 hráček a skore jsou obecně neobvykle vysoké. Váňová zahrála 84 ran bez birdie. Začala na desátém odpališti a v první devítce zapsala tři bogey a jednou triple bogey. V polovině kola byla šest ran nad parem. V druhé devítce hrála čtyři bogey a jedno double bogey, dalších šest nad. S celkovým skore +12 je na 98. místě.

Vede Švédka Julia Engstrom (-5) před Angličankou Liz Young (-4) a německo-francouzskou dvojicí Esther Henseleit – Astrid Vayson de Pradenne (obě -3).

Další pozice: 5. Woods (-2), 13. Pogacar, De Roey (E), 21. Lampert, Daffinrud, Boulden, Wolf, Nuutinen (+1), 36. Rominger (+2), 48. Skarpnord (+3), 68. Booth (+5), Dimmock (+6), 76. Fünfstück (+6), 87. Cowan, MacLaren (+7).
Odstoupila Carly Booth.

Hranice cutu pro 60 hráček je aktuálně na hodnotě +4.

Leaderboard

Skorkarta Šideri Váňové – 1. kolo

 

Šideri Váňová

Úvod
Česká profesionálka Šideri Váňová se účastní prvního turnaj LET ve východní Africe – Magical Kenya Ladies Open. Uskuteční se ve Vipingo Ridge, přímořské části rovníkové Keni. Hřiště je vzdáleno 40 kilometrů od Mombasy.

Sejdou se zde hráčky z horní části žebříčku Skarpnord, Cowan, Henseleit, Wolf,  Woods, Booth, Lampert, Daffinhrud, Fünfstück, De Roey, Nuutinen, Dommock, Pogacar.

Hřiště Baobab Course  resortu Vipingo Ridge má par 72 a délku 6.010 metrů.

Dotace turnaje je 300.000 Eur. Akce nemá obhájkyni, koná se první ročník.
Do prvního kola vyrazí Váňová z desítky odpaliště v 11:07 našeho času.

V turnaji působí český mezinárodní rozhodčí Michael Jon.

Leaderboard

Odkazy:   Vipingo Ridge    Hřiště na satelitní mapě   Stránky turnaje

Magical Kenya Ladies Open – upoutávka