Symetra – Spilková s Vlčkovou neprošly, v play-off vyhrála Liu

1323

Symetra Tour – Carlisle Arizona Symetra Golf Classic, Mesa, Arizona, USA
(18. – 21.3.2021, -8 hodin)

Neděle – finálové kolo
Sedmnáctiletá amatérka Rose Zhang a dvaadvacetiletá Číňanka Ruixin Liu  skončily po čtyřech kolech každá na skore -17. V následující rozehrávce zvítězila Číňanka berdíkem na druhé jamce.
Třetí místo obsadila Španělka Fatima Fernandez Cano (-15).
Dvacetiletá amatérka Olivia Meaffy se udržela v Top 10 na 6. místě (-11).
Nejlepší evropská hráčka Emily Kristine Pedersen se neprosadila. Po kolech 74,68,76,69 končila na 42. místě (-1).

Další umístění: 5. Henseleit (-12), 14. Iturrioz, Herbin (-8), 44. Belac, Sobron, Brooks (E), 49. Earn (+1).

Konečné pořadí

 

Ruixin Liu - foto Scott Miller
Ruixin Liu

Sobota – 3. kolo
Třetí kolo se odehrálo už bez českých hráček. V čele je dvaadvacetiletá Číňanka Ruixin Liu  (-14). Vede o ránu před Španělkou Fatimou Fernandez Cano (-13). Třetí místo dělí Francouzka Celine Herbin a severoirská amatérka Olivia Meaffy (obě -12). Další amatérka, sedmnáctiletá Rose Zhang je na 5. místě (-11).
Nejlepší hráčka Ladies European Tour Dánka Pedersen má za sebou nejhorší kolo v turnaji. Výsledek 76 ran jí srazil z 22. na předposlední 57. místo (+2).

Další pozice: 9. Henseleit (-8), 13. Brooks (-7), 15. Wearn, Iturrioz (-6), 34. Sobron, Gabsa (-3), 51. Belac (+1).

Leaderboard

 

Klára Spilková a Karolína Vlčková - foto Annie Krčmářová , Ivan Paggio
Klára Spilková a Karolína Vlčková

Pátek – 2. kolo
České profesionálky neuspěly. Karolína Vlčková zahrála podruhé 74 ran, tentokrát se dvěma birdie, bogey a double bogey, dvě nad par. S celkovým skore +4 neprošla cutem o čtyři údery.
Klára Spilková se v druhém kole zlepšila o šest úderů na výsledek 73 ran, jednu nad par. Hrála  čtyři birdie a pět bogey. S celkovým výsledkem +8 je však daleko za hranicí cutu a do víkendových kol také nepostoupí.

Vede dvacetiletá amatérka Olivia Mehaffey ze Severního Irska (-11). Hrála devět birdie a jedno bogey, 64 ran, osm pod. Má náskok dvou úderů na trojici Coughlin, Liu a  Herbin  (všechny -9.)
V Top 10 je na 9. místě další amatérka, sedmnáctiletá Američanka Rose Zhang (-5). Obě talentované hráčky vstoupily do turnaje na pozvání.
Evropská jednička, vedoucí hráčka LET a vítězka Czech Ladies Open z Berouna Dánka Emily Kristine Pedersen je na 22. místě (-2). Lépe se daří Němce Ester Henseleit, která je třináctá (-4). Španělka Iturrioz zaujala 30. místo (-1). Amy Boulden neprošla cutem.

Další pozice: 13. Runas, J.Coleman, Dye (-4), 22. Gabsa (-2), 30. Sobron, Wearrn, Dryburgh, Belac (-2), 53. Brooks, Li (E).
Cudem neprošly: Johansson, Restrepo, Kinhult, Boulden, Kwak, Ardina, Welch, Szeryk, Rozsa, MacLaren, Iacobelli, Nicollet.

Leaderboard

Skorkarta Vlčkové – 2. kolo

Skorkarta Spilkové – kolo

 

Klára Spilková a Karolína Vlčková - foto Annie Krčmářová , Ivan Paggio
Klára Spilková a Karolína Vlčková

Čtvrtek – 1. kolo
Karolína Vlčková hrála 74 ran, dvě nad par. Startovala z desáté jamky. Prvních jedenáct jamek hrála samé pary, na  dvanáctce a čtrnáctce přišly dvě bogey. Celkem dvě bogey a šestnáct parů, bez birdie. Vlčková je na 76. místě (+2)

Spilková nezačala dobře. V první devítce hrála triple bogey na druhé jamce, bogey na pětce a sedmičce. První devítku došla pět nad. V druhé devítce hrála další tři birdie a po patnácti jamkách byla na skore +8. Birdie na poslední jamce zkorigovalo výsledek kola na 79 ran. Česká hráčka je na 127. místě (+7).

Cut pro druhé kolo je aktuálně na hodnotě Even Par.

V čele je Francouzka Celine Herbin s výsledem 65 ran, složeného z eagle, šesti birdie a jednoho bogey (-7).
O druhé místo se dělí Američanka Janet Mao a Číňanka Ruixin Liu.
Hvězda a vedoucí hráčka Ladies European Tour Dánka Emily Christine Pedersen sdílí 76. pozici s Vlčkovou (+2), Velšanka Amy Boulden je na 50. místě (E), Španělka Nuria Iturrioz přenocuje  na 18. pozici (-2).

Další pozice:  4. Coughlin, Runas (-4), 9. Henseleit, Cano (-3), 18. Kwak, Welch, Brooks, am Zhang (-2), 50. Belac, Gabsa, Johansson (E), 76. Rozsa, Sobron, Restrepo, Iacobelli, Ardina (+2), 90. Wearn (+3), 104. Szeryk, MacLaren, M.Sanz Barrio (+4), 127. Ridderstrom (+7), 129. Nicollet (+8).

Leaderboard

Skorkarta Vlčkové – 1. kolo

 

Skorkarta Spilkové – 1. kolo

 

 

Klára Spilková a Karolína Vlčková - foto Annie Krčmářová , Ivan Paggio
Klára Spilková a Karolína Vlčková

Úvod
České profesionálky Klára Spilková a Karolína Vlčková se účastní premiéry Carlisle Arizona Symetra Golf Classic, zahajovacího turnaje a nového pořadu kalendáře Symetra Tour. Dějištěm je Mesa, jedno z předměstí Phoenixu, hlavního města Arizony.

Turnaj je skvěle obsazen. Na startu spolu s českými hráčkami budou hvězdy Ladies European Tour Pedersen, Boulden a Iturrioz, dále Cano, Belac, Kinhult, Henseleit, McLaren, Danielson, Brooks.

Turnaj pro 132 hráček je čtyřkolový, s cutem pro 60 nejlepších po druhém kole.

Hraje se na hřišti Longbow s parem 72 a délkou 5.888 metrů.

Prize money je 200.000 dolarů, s podílem 30.000 pro vítězku.

Leaderboard

Odkazy:  Longbow GC   Hřiště na satelitní mapě   Stránky turnaje