Ladies Scottish Open finálové kolo – Spilková na 33. místě

1844

LPGA & LET – Aberdeen Standard Investment Ladies Scottish Open, North Berwick, Skotsko
(13. – 16.8.2020, -1 hodina)

Neděle – finálové kolo
Finálové kolo došla Klára Spilková s výsledkem 72 ran, jednu nad par. Složila ho z eagle, dvou birdie, dvou bogey a jednoho triple bogey. V první devítce byla díky dvěma birdie dvě rány pod parem. V druhé devítce se však vinou dvou bogey a jednoho triple bogey mezi jedenáctkou a patnáctkou dostala až tři rány nad par. Eagle na šestnáctce upravilo konečné skore na +1, které českou hráčku postavilo na konečné 33. místo (+4). Za umístění získala Spilková odměnu 8.791 dolarů, v přepočtu přes 194.000 korun.
Ve čtyřčlenné rozehrávce zvítězila Američanka Stacy Lewis, na druhém místě zůstaly Dánka Pedersen, Američanka Knight a Španělka Munoz (všechny -5).

Další umístění: 5. Madsen, Kang (-4), 12. Hataoka, Nomura, Lydia Ko (-1), 16. Minjee Lee (E), 18. Boutier, M.Jutanugarn (+1), 22. Van Dam, Liu (+2), 39. Pace (+5), 39. A.Jutanugarn (+5), 48. Nuutinen, Gal (+6), 53. Cowan (+8), 63. He (+11).

„Podle skóre to nevypadá, ale hraji dobrý golf, švihám dobře,“ uvedla Spilková. „Turnaj byl hodně náročný, zpočátku hlavně kvůli počasí. Hra nabrala skluz, startovaly jsme pozdě. V závěru jsem měla i trochu smůly, když jsem například musela dropovat nehratelný míč. Hřiště mi tentokrát nepomohlo, ale neskláním hlavu, sezona teprve nabírá obrátky.“

Leaderboard

Příštím  turnajem Spilkové je AIG Womens Open ve skotském Troonu s dotací 4,5 milionů dolarů. Uskuteční se 20. – 23. srpna.

Skorkarta Spilkové – finálové kolo

Sestřih finálového kola

 

Sobota – 3. kolo
Třetí hrací den se Spilkové nedařilo. V první devítce  se hodně trápila. Hned na druhé jamce vyrobila double bogey, pak přidala tři bogey na čtyřech jamkách od šestky do devítky. V polovině kola byla pět ran nad parem. V druhé devítce se našla, od desítky do šestnáctky zahrála tři birdie, ale bogey na sedmnáctce srazilo skore na konečných 74 ran, tři nad par. Výsledek odsunul českou hráčku na 32. místo (+3).

V čele je Španělka Azahara Munoz (-7) před Američankami Stacy Lewis (-6) a Jennifer Song (-5).
Další pozice:  4. Lydia Ko (-4), 8. Kang (-2), 11. Hataoka, Cowan (-1), 24. Maguire, Van Dam, Madsen (+2), 32. A.Jutanugarn, M.Jutanugarn, Gal (+3),  39. Yang, Boutier (+4), 54. Pace, He (+7), 63. Nuutinen (+8).

Do nedělního finále nastoupí Spilková v 9:18 našeho času.

Leaderboard

Skorkarta Spilkové – 3. kolo

Sestřih 3. kola

 

 

Klára Spolková - foto Annie Krčmářová
Klára Spilková

Pátek – 2. kolo
Spilková šla v posledním flightu po 16. hodině našeho času. Prvních dvanáct jamek hrála bezchybně se dvěma birdie a dokonce figurovala na 3. pozici. Na čtrnácté a patnácté jamce však přišly dvě bogey a na šestnáctce double bogey. Celkem 73 ran, dvě nad par. S celkovým skore Even par se z Top 10 odsunula na stále skvělé 13. místo a hladce postoupila do dalších kol.
Vede Američanka Stacy Lewis a Španělka Azahara Muňoz (obě -5). Na třetím místě je další Američanka Jennifer Song (-4).

Další pozice:  4. Cowan (-3), 10. Minjee Lee (-1), 13. Kang, Hataoka, Nomura (E), 13. Lydia Ko (E), 23. M.Jutanugarn, A.Jutanugarn, Van Dam, De Roey, Yang, Gal (+1), 35. Maguire (+2), 42. He (+3).
Cutem neprošly: Dimmock, Matthew, C.Alonso, Pogacar, Skarpnord, Iturrioz, Booth, Henseleit, Davies, Boulden.

Do třetího kola vstoupí Spilková v sobotu, v 10:24 našeho času. Turnaj vysílá Golfchannel.

Leaderboard

Skorkarta Spilkové – 2. kolo

Sestřih 2. kola

 

 

 

Klára Spilková

Čtvrtek – 1. kolo
Linksové hřiště Renaissance Spilkové sedlo. Na prvních čtyřech jamkách sice hrála nahoru dolu bogey, dvě birdie a double bogey, ale od páté jamky už neudělala chybu, hrála jenom pary a birdie. Celkem pět birdie, jedno bogey a jedno double bogey, 69 ran a česká hráčka se nastěhovala do Top 10 na průběžné 7. místo (-2).
Úvodní kolo probíhá, lídrem v klubovně je Dánka Nicole Broch Larsen (-4).
Start kola byl kvůli mlze o dvě hodiny odložen, kolo bylo pro tmu přerušeno.

Další pozice nedohraného kola: 7. Cowan, Van Dam na 12. jamce , Madsen, Gal (-2), 13. Minjee-Lee na 12. jamce(-1), 22. Kang (E), 48. Hataoka na 12. jamce (+2), 65. A.Jutanugarn na 12. jamce, Fünfstück, M.Jutanugarn (+3), Iturrioz na 13. jamce (+4), 97. Henseleit (+5), 134. Scarpnord (+9), 140. Booth (+11).

Leaderboard

 

Sestřih 1. kola

 

 

Klára Spilková - foto Annie Krčmářová
Klára Spilková

Úvod
Klára Spilková se z USA přesunula do skotského Aberdeenu, kde se koncem týdne odehraje ženské Scottish Open.
Je společný podnikem LPGA a LET.

Spolu se Spilkovou budou na startu vítězka nedávného Maraton Classic Daniela Kang, obě sestry  Jutanugarn, Yang, Hataoka, Law, Lydia Ko, Sandra Gal, Lin, Nomura, Leona Maguire, Booth, Dimmock, Cowan, Fünfstück, Van Dam, Valenzuela, Henseleit, Iturrioz.

Hraje se v The Renaisance Club. Je to pobřežní links s parem 71 a délkou 5.878 metrů.
Dotace odměn je 1,5 milionů dolarů, zhruba 33 milionů korun. Loňské vítězství obhajuje Korejka Mi Jung Hur (-20).

Do prvního kola vyrazí Spilková v 11:43 našeho času.
Turnaj vysílá Golfchannel.

Leaderboard

Odkazy:  The Renaisance   Hřiště na satelitní mapě   Stránky turnaje