Spilková na ISPS Handa Vic Open neprošla druhým cutem

2575

LPGA – ISPS Handa Vic Open, Barwon Heads, Victoria, Austrálie
(6. – 9.2.2019, +10 hodin)

Neděle – finálové kolo
Turnaj opanovaly Korejky, obsadily první tři místa. Zvítězila Hee Young Park, která v rozehrávce porazila své krajanky Hye-Jin Choi a So Yeon Ryu (všechny -8).

Další umístění: 4. Maguire (-7), 6. Minjee Lee (-6), 9. Ch.Kim, Sharp (-5), 11. McDonald, Green (-4), 20. Van Dam, Sagstrom (-2).

Konečné výsledky

ISPS Handa 2020 – finálové kolo

 

 

Klára Spilková

Sobota – 3. kolo, druhý cut
Po dvou skvostných kolech šest a jeden úder pod par, porazil Spilkovou brutální vítr na Beach Course. Ve třetím kole ohýbal vlajky a měnil dráhu míčů. Způsobil nárůst skore všech hráček, žádná nezahrála pod 70 ran. Spilkovou podmínky zaskočily. V první devítce hrála na prvních pěti jamkách čtyři bogey, v druhé devítce další tři bogey a jediné birdie, celkem 78 ran, šest nad par.
„Trochu foukalo… Šedesát kilometrů na hodinu,“ posteskla si Klára.
Sice hladce prošla prvním cutem pro 60 hráček, mezi 35 hráček druhého cutu se však už nevešla. Skončila na 41. místě (-1), jedinou ránu od postupu do nedělního kola.

Za postup prvním cutem a za konečné umístění náleží Spilkové odměna 5.494 dolarů. Ve finanční žebříčku LPGA  klesla na 19. místo (51.057 USD), v  žebříčku Race to CME Globe je také na 19. pozici.

Vede Korejka Ayean Cho (-12). Na druhou pozici ustoupila Švédka Maddalene Sagstrom (-11). Třetí je Kanaďanka Alena Sharp (-10).

Další pozice: 4. HY Park (-9), 5. Ryu (-8), 7. Minjee Lee (-7), 11. Maguire (-5), 24. Kemp, McDonald (-3), 33. Ardina (-2).
Druhým cutem neprošly: De Roey, Lin, Lee6, Inbee Park, Reid.

Hřiště téměř bez provazů umožňuje divákům hlubší zážitek, sledováním hráčů z bezprostřední blízkosti.

Spilková se nyní přesune o 700 kilometrů na severozápad do Adelaide, kde se příští týden účastní ženského Mistrovství Austrálie  – ISPS Handa Women’s Australian Open.

Leaderboard

Skorkarta Spilkové – 3. kolo

 

Klára Spilková – první odpal třetího kola – 10. odpaliště

 

ISPS Handa 2020 – 3. kolo

 

foto a video Katka Bartoníková, Melbourne

 

Klára Spilková

Pátek – 2. kolo, první cut
Druhé kolo začínala Spilková na desátém odpališti obtíženějšího Beach Course. První devítku se dvěma birdie a jedním bogey hrála jednu pod par, druhou s jedním birdie a jedním bogey v paru. Celkem 71 ran, ránu pod parem. Ustoupila na 20. místo (-7).
Česká hráčka hladce prošla prvním cutem pro 60 hráček do sobotního kola. Po něm bude proveden další cut pro 35 nejlepších pro nedělní finále.

Vedení udržuje vítězka minulého Gainbridge LPGA Švédka Maddalene Sagstrom (-13). Na druhou pozici se čistými osmi berdíky, pětašedesáti ranami vyhoupla Američanka Ally McDonald (-12). Na třetí pozici se sešly domácí Robyn Choi, Korejka Cho a Švédka Strom (všechny -10).

Obhájkyně loňského vítězství Céline Boutier (-1) neprošla cutem. Hranice prvního cutu pro 60 hráček je -3.

Další pozice: 6. Minjee Lee, HY Park (-9), 11. Lee6 (-8), 20. Maguire (-7), 26. Lin (-6), 38. Reid, Ryu (-4), 48. De Roey, Van Dam, Inbee Park (-3).
Prvním cutem neprošly: Lewis, Schechter, Valenzuela, Kerr, Weawer, Henseleit, Hedwall, Davies, Szokol, Lindberg, Nomura, Recari, MacLaren, Skarpnord, Woods.

Třetí a čtvrté kolo se odehrají na Beach Course. Spilková startuje v sobotu v 02:40 našeho času z 10. odpaliště.
Golf Channel vysílá průběh turnajů žívě od 03:30.

Leaderboard

Skorkarta Spilkové – 2. kolo

ISPS Handa Vic Open 2020 – 2. kolo

 

 

Spilková Barwon Heads 2020 1. kolo

Čtvrtek – 1.kolo
Spilková zahájila svoji účast na ISPS Handa v australském Barwon Heads senzačně.
Po šesti jamkách v paru začala na hřišti Creek Course sázet jenom berdíky a do 16. jamky  byla šest ran pod parem. Poslední dvě jamky dohrála poklidně v paru. S výsledkem 67 ran je  v Top 10 na 6. místě (-6).
Vedou Švédka Maddalene Sagstrom a Korejka Haeji Kang (obě -8). O třetí pozici (-7) se dělí Chien, Strom a Moore.

Další pozice: 6. Phatlum, Davies, Lin (-6), 22. Lee6 (-4), 28. Minjee Lee, Kerr, Maguire, Valenzuela (-3), 41. Inbee Park (-2), 61. Ryu, Henseleit (-1), 80. Reid, De Roey, Woods (E), 92. Skarpnord (+1), 108. MacLaren (+2), 118. Nomura (+3).

Leaderboard

Skorkarta Spilkové – 1. kolo

Klára Spilková ISPS Handa  – první odpal

ISPS Handa Vic Open 2020 – 1. kolo

 

foto, video Luba a Katka Bartoníkovy, Melbourne

 

 

Klára Spilková

Úvod
Po úspěšném začátku sezóny na Floridě s umístěním v Top 10, odehraje Klára Spilková druhý turnaj sezóny v Austrálii.
Světová špička tuto akci vynechává. Z aktuální první desítky hrají pouze domácí hráčka Minjee Lee a Korejka Jeong Eun Lee6. Dále budou na startu Inbee Park, Nomura, Tavatanakit, S.Lewis, Lin.

Loni zde Spilková neprošla cutem (+4).

Hraje se v resortu  13th Beach Golf Links na hřištích Creek Course s parem 73 a Beach Course s parem 72. Resort se nachází se na jižním pobřeží Austrálie, sto kilometrů od Melbourne. Na hřišti proběhnou souběžně ženský turnaj LPGA a mužský European Tour se stejným názvem.

Dotace turnaje je 1,1 milionu dolarů. Loni zvítězila Francouzka Celine Boutier (-7).

Spilková vstupuje do turnaje ze 17. místa finančního žebříčku a 18. místa žebříčku Race to CME Globe.
První kolo absolvuje na Creek Course se startem v 03:20 našeho času.

Leaderboard

Odkazy:     13th Beach GL     Hřiště na satelitní mapě     Stránky turnaje

 

Finálové kolo loňského ISPS Handa Vic Open