KPMG Womens PGA Championship – zvítězila Korejka Sei Young Kim

1762

LPGA – KPMG Womens PGA Championship, Newton Square,  Pensylvánie, USA
(8. – 11.10.2020, -6 hodin)

Neděle – finálové kolo
Sedmadvacetiletá Korejka Sei Young Kim si nechala to nejlepší nakonec. Ve finálovém kole nasázela sedm čistých birdie, tj. na osmnácti jamkách udeřila do míče pouze třiašedesátkrát. S cellovým skore -14 zvítězila s velikým náskokem pěti ran před krajankou Inbee Park (-9).
Třetí místo společně obsadily Japonka Nasa Hataoka a Španělka Carlota Ciganda (obě -7).
Sei Young Kim zvítězila na LPGA už desetkrát. To dnešní je však první vítězství na majoru, za které získala odměnu 645.000 dolarů, zhruba 15 milionů korun českých.
Obhájkyně loňského titulu Australanka Hannah Green skončila na 23. místě (+4).

Další umístění:  5. Nordqvist (-4), 6. Henderson (-3), 7. Hull, Kupcho (-1), 17. SH Park (+2), 18. Lydia Ko (+3), 23. Popov (+4), 30. Reid, Thompson (+5), 33. S.Lewis, Kang (+6), 37. Boutier, A.Jutanugarn (+7), 58. Ernst, Jessica Korda (+11), 65. Maguire (+12).

Klára Spilková po tomto turnaji klesla na finančním žebříčku o devět příček na 62. pozici, v Race to CME Globe o 10 příček na 89. místo.

Konečné výsledky

Sestřih finálového kola

 

 

Sei Yong Kim - foto lpga.com
Sei Yong Kim

Sobota – 3. kolo
Korejka Sei Young Kim bezpečně udržela 1. místo (-7) a je blízko zisku prvního titulu z major turnaje. Vede o dva údery před dvojicí Brooke Henderson, Anna Nordqvist se skore -5. Henderson se na druhé místo dostala ze 14. pozice výkonem 65 ran, s čistými pěti birdie. Nordqvist přilétla z větší dálky. Zahrála 68 ran a přeskočila 21 pozic.
Jessica Korda se podruhé v turnaji nedostala pod par, ztratila 10 příček a je na 49. místě (+7).

Další pozice:  4. Inbee Park (-4), 6. Kupcho, Ciganda (-2), 10. Hataoka (-1), 11. Kang (E), 16. SH Park, Shadoff (+1), 29. S.Lewis, Popov (+4), 25. Lydia Ko, Yang (+3), 36. A.Jutanugarn, Thompson (+5), 44. Boutier (+6), 49. Van Dam (+7), 55. Nomura (+8), 55. HY Park, Maguire (+8), 67. Ernst (+10), 73. Minjee Lee (+11).

Leaderboard

Spilková ke včerejšímu trestu
„Ahoj lidi, mísí se ve mě teď hrozně moc pocitů a emocí… Včera jsem na 15. jamce dostala dvě trestné rány za pomalou hru. Věděla jsem od 14. jamky, že nás měří a bylo nám to jasně řečeno,“ upravuje druhý den na Instagramu Spilková svůj původní výrok.
„Na 15tém greenu jsem měla dva dlouhé putty, věděla jsem, že na každé ráně záleží protože jsem hrála o cut. Dala jsem si na tyto dva putty nevědomě víc času, než jsem měla. Byla jsem celý den nervózní, hřiště byla velká výzva a já jsem zachraňovala neuvěřitelné rány. Neudělala jsem teď pár cutů v řadě, ale poslední dva týdný moje energie stoupala vzhůru a tento týden jsem hrála fakt solidně a věděla jsem, že budu hrát o víkendu. Ještě na 14tce jsem dala super birdie a to mi dodalo fajn pocit a sebevědomí. Bohužel po drivu na 16tce mi bylo řečeno, že jsem dostala dvě trestné rány. I přesto jsem na posledních třech jamkách bojovala a měla jsem příležitosti na birdie. Je to tak, jak to je. Pravidla jsou napsaná tak, jak jsou napsaná a člověk s tím nic neudělá. Jediné co mě mrzí je, že jsem nedostala individuální upozornění o tom, že jsem byla pomalá ještě před tím, než mi byly trestné rány uděleny. Rozhodčí hned potom odjel protože jsme byli zpět na pozici. Beru to jako zkušenost a jediné co pro sebe v tuto chvíli mohu udělat je poděkovat za ní a jít dál s vědomím, že jsem na té nejlepší cestě. Ať je to jakkoliv, já jsem sama pro sebe po včerejšku vítězkou. Hezký den všem a děkuji za podporu.“

sestřih 3. kola

 

 

Klára Spilková - foto Annie Krčmářová
Klára Spilková

Pátek -2. kolo
Víkendová kola KPMG Womens Championship budou bez Kláry Spilkové. Až do  14 jamky měla celkové skore +5, které by na postup stačilo. Na patnáctce jamce však česká hráčka dostal trest dvou úderů za pomalou hru. Ztrátu už na posledních třech jamkách nedokázala stáhnout. O tom, že je tzv. na hodinách, tedy že je sledováno tempo hry skupiny, Klára Spilková podle svých slov informována nebyla. Penalizace se měla týkat doby, po kterou trvalo zahrání dvou puttů na 15. jamce.
S celkovým výsledkem +7 skončila opět jednu jedinou ránu za hranicí postupu a přišla tak nejméně o 8.000 dolarů, vypsaných za  poslední místo v turnaji.
Spilkové se v této sezóně zatím moc nedaří. V jedenácti letos odehraných turnajích prošla cutem pouze třikrát, v jednom odstoupila.

V čele šampionátu je po dvou hracích dnech Korejka Sei Young Kim (-4). Dnes hrála sedm birdie a dvě bogey, 65 ran, sedm pod par. Na vedoucí pozici přilétla z včerejšího 26 místa. Na druhém místě se sešly hráčky se shodným výsledkem -3 Jennifer Kupcho, Anna Nordqvist, Carlota Ciganda a Danielle Kang.
Nelly Korda z turnaje odstoupila pro bolesti zad. Jessica Korda je na 39. místě (+4).

Další pozice: 6. Lydia Ko (-2), 11. Lincicome (-1), 14. Henderson (E), 19. Hataoka (+1), 24. Maguire, Thompson, SY Park (+1), 39. Reid (+4), 46. Boutier, A.Jutanugarn (+5), 62. S.Levis, Ernst, Popov (+6).
Cutem neprošly: Gal, Masson, Spilková, Khang, Laesen, MH Lee, Munoz, Law.

Leaderboard

Skorkarta Spilkové – 2. kolo

Sestřih 2. kola

 

 

Brittany Lincicome - foto Instagram hráčky
Brittany Lincicome

Čtvrtek – 1. kolo
Spilková startovala z 10. odpaliště. Na první devítce vytvořila většinu výsledku, když zahrála dvě birdie, tři bogey a  jedno double bogey, tři nad. V druhé devítce hrála osm parů, z toho sedm v řadě a jedno bogey. Celkem 74 ran, které jí posadily na 73. místo (+4). Pozici dělí s dalšími patnácti hráčkami, mezi kterými jsou např. Boutier, Nomura, Gal, Reid a Munoz.

Vedou Američanka Brittany Lincicome a Malajka Kelly Tan (obě -3). Na třetím místě je současně šest hráček se skore -2, včetně Kang a Ciganda.
Nelly Korda je na 26. místě (+1), její sestra Jessica na 53. místě (+3).

Další pozice: 9. Yang (-2), 13. Hull, Shibuno, Thompson, Inbee Park (E), 26. Henderson, SH Park, SY Kim (+1), 40. Kupcho, Madsen, M.Jutanugarn, Hataoka, Shadoff (+2), 55. Minjee Lee, Popov, Van Dam, Masson, A.Jutanugarn, Ernst, Maguire (+3), 89. Davies, Valenzuela, S.Lewis (+5).

Skorkarta Spilkové – 1. kolo

Leaderboard

Sestřih 1. kola

 

 

Klára Spilková - foto Annie Krčmářová
Klára Spilková

Úvod
Klára Spilková bude po jedenácté v sezóně hrát turnaj LPGA. Dějištěm majoru KPMG Womens PGA Championship je hřiště Aronimink GC v Newton Square poblíž Filadelfie, největšího města státu Pensylvánie.

Třetí major sezóny LPGA je velmi dobře obsazen. Hrají Kang, Henderson, Thompson, Minjee Lee, Hataoka, Nelly Korda, Ernst, Inbee Park, Reid, Hall, S.Lewis, Boutier, H.Green a další přední hráčky.
Hraje se na hřišti Aronimink GC s parem 72 a délkou 6.245 metrů.
Dotace odměn je 4,3 milionu dolarů. Loni v Hazeltine zvítězila Australanka Hannah Green (-9). Spilková loni z turnaje po prvním kole pro zranění odstoupila.

Do letošního turnaje vstoupí z 83. místa finančního žebříčku a ze 79. místa žebříčku Race to CME Globe.

Leaderboard

Odkazy:    Aroninmink GC   Hřiště na satelitní mapě   Stránky turnaje