ANA Inspiration – v tříčlenné rozehrávce vyhrála Mirim Lee

2013

LPGA – ANA Inspiration, Rancho Mirage, California, USA (10. – 13.9.2020, -9 hodin)

Neděle – finálové kolo
Dvě rány náskoku Nelly Korda a Brooke Henderson nestačily. Zázračným chipem do eagle na poslední jamce je skvěle hrající Korejka Mirim Lee dotáhla na společné skore -15 a vynutila si rozehrávku. V té byla úspěšnější, získala čtvrtý titul na LPGA, první kategorie major. Obdrží odměnu ve výši 465.000 dolarů, v přepočtu přes 10 milionů korun. Druhé Kordu s Henderson čekají odměny po  245.480 dolarů.
Česká profesionálka Klára Spilková odstoupila v druhém kole s bolestmi zad. Australská amatérka Gabrielle Ruffels skončila na 15. místě (-7).

Další umístění: 4. Thompson (-13), 5. Lewis (-12), 6. Lydia Ko (-10), 7. Minjee Lee, Hataoka (-9), 11. Kang (-8), 24. Ciganda (-4), 37. Inbee Park (-1), 40. Ernst (E), 44. Boutier, Van Dam (+1).57. Sagstrom (+3).

Konečné výsledky

Sestřih finálového kola

 

 

Nelly Korda - foto Christian Petersen, Getty Images
Nelly Korda

Sobota – 3. kolo
Nelly Korda ve třetím kole zaváhala na dvou jamkách, kde zahrála bogey, double bogey a přišla o náskok dvou ran, který si přinesla z předchozího kola. Spolu se čtyřmi birdie vyšel výsledek 71 ran, jednu pod par.  Korda dělí vedení s Kanaďankou Brooke Henderson, obě mají skore -12. Henderson zahrála nejnižší výsledek kola, 65 ran, sedm pod par s jedním eagle, šesti birdie a jediným bogey. Do čela postoupila ze 7. místa. Třetí místo (-10) dělí Lexi Thompson, Katherine Kirk a Mirim Lee.

Teploty se k vyhrožované padesátce nepřiblížily, přesto bylo na hřišti pěkně horko, až 37° C, zatím nejteplejší den turnaje. Nelly Korda k tomu ale řekla, že jí teplo příliš nevadí.

Další pozice: 6. Ciganda (-9), 14. Hataoka, amatérka Ruffels (-6), 21. Shibuno, A.Jutanugarn, Lydia Ko, Minjee Lee (-4), 28. Chun (-3), 44. Inbee Park, Sagstrom (-1), 49. Ernst (E), 53. Van Dam (+1).

Leaderboard

Sestřih 3. kola

 

 

Klára Spilková - foto Annie Krčmářová
Klára Spilková

Pátek – 2. kolo
Klára Spilková odstoupila v průběhu 2. kola ANA Inspiration kvůli bolesti v oblasti bederní páteře. Poprvé ji pocítila už v úvodním kole a dnes se to zhoršilo, takže nebyla schopna rotace. Následující dny stráví u fyzio. Cílem je start na dalším turnaji LPGA v Portlandu.

Vedení udržuje Nelly Korda (-11) před Korejkou Mirim Lee a krajankou Lexi Thompson (-9). Jessica Korda neprošla cutem.
Zajímavý je příběh dvacetileté australské amatérky Gabriely Ruffels. Bývalá úspěšná tenistka nyní prohání velké hvězdy v golfu. Je v Top 10 na skvělém 7. místě (-5).

Další pozice: 3. Madsen (-7), 5. Chun (-6), 7. SY Kim, Henderson, Kang (-5), 17. Minjee Lee, Ciganda (-4), 31. SY Park (-2), 36. Hataoka (-1), 36. Lydia Ko (-1), 44. A.Jutanugarn, Ernst, Van Dam (E).

Leaderboard

Sestřih 2. kola

 

 

Nelly Korda - foto twitter LPGA
Nelly Korda

Čtvrtek – 1. kolo
Při vysokých teplotách, na upečených a tvrdých greenech, na kterých nezůstávaly stopy po dopadu míčků, zvládla úvodní kolo nejlépe Nelly Korda. Sedm birdie a jediné bogey, 66 ran, šest pod par, postavily česky mluvící Američanku do čela druhého letošního majoru LPGA.
Druhé místo dělí Korejka In Gee Chun se Švédkou Madelene Sagstrom (obě -5).
Češka Klára Spilková hrála tři birdie a šest bogey, 75 ran, tři nad par. Po prvním dni je na 77. místě (+3)

Další pozice:  4. Henderson, Kang, Madsen (-4), 9. Lydia Ko, SH Park, SY Kim (-3), 19. Ciganda, Thompson, Van Dam, Hataoka, Shibuno (-2), 33. Minjee Lee (-1), 27. Inbee Park (+1), 65. Jessica Korda (+2).

Skorkarta Spilkové – 1. kolo

Leaderboard

Sestřih 1. kola

 

První kolo Nelly Korda

 

 

Mission Hills Rancho Mirrage

Úvod
Druhý major kalendáře LPGA se odehraje v kalifornském Rancho Mirage za účasti nejlepších světových hráček s české profesionálky Kláry Spilkové. ANA Inspiration se měl původně hrát na jaře, kvůli epidemii byl přeložen a září. Na startu budou Danielle Kang, Inbe Park, Austin Ernst, Minjee Lee, Nasa Hataoka, obě sestry Korda, Celine Boutier, Stacy Levis.

Hřiště Mission Hills, Dinah Shore Tournament Course má par 72 a délku 6.184  metrů.
Vzhledem k předpokládaným vysokým teplotám kolem 50° mohou kedíci doprovázet hráčky na kárkách.
Dotace odměn je 3,1 milionu dolarů. Loni zvítězila Jin Young Ko.

Spilková vstoupí do turnaje z 37. místa finančního žebříčku.

Leaderboard

Odkazy:   Mission Hills CC   Hřiště na satelitní mapě   Stránky turnaje