Gainbridge LPGA – fantazie, první Top 10 Spilkové na LPGA

2953

LPGA – Gainbridge LPGA at Boca Rio, Boca Raton, Florida, USA
(23. – 26.1.2020, -6 hodin)

Neděle – finálové kolo
Česká profesionální golfistka Klára Spilková vstoupila do světové elity. V turnaji LPGA na Floridě, za účasti nejlepších hráček světa se umístila v Top 10, na 8. místě (-9). Pozici sdílí s Jessicou Korda a Japonkou Yui Kawamoto.
Nelly Korda se umístila na 28. místě (-4).

Ve finálovém kole měla Spilková nakročeno k ještě senzačnějšímu výsledku. Po devíti jamkách byla díky čtyřem birdie a jednomu bogey už tři údery pod parem. V druhé devítce hrála jedno birdie a tři bogey, nakonec celkem 71 ran, jednu pod par. Ve finálovém kole potřebovala jen 25 puttů.
Je první českou hráčkou, která se na turnaji LPGA probojovala do Top 10. Získala odměnu 45.563 dolarů (1,04 milionu korun), druhou nejvyšší v kariéře po vítězství na LET v Maroku 2017. Na finančním žebříčku LPGA se postavila na 17. místo.

„Chtěla jsem hlavně projít cutem. Kdyby mi ale někdo před turnajem řekl, že budu v Top 10, tak bych přikývla, že je to možné. Cítila jsem se dobře, věřila jsem si,“ smála se Klára Spilková po finále.
Kláře výrazně pomohl „zastupující caddie“, přítel Sean Davidson. „Hodně se snažil. V prvním kole jsme si na sebe trochu zvykali, ale od druhého kola už přesně věděl a díky tomu, že je výborný golfista, umí číst putty. To je příjemné. Navíc zná přesně můj golf, protože spolu hrajeme často. Pozice mého stálého caddieho ale ohrožena není. Sean má svou práci, která ho baví. A procenta přítele coby caddieho z výhry? Asi ho pozvu někam na dovolenou!“

Zvítězila Švédka Maddalene Sagstrom (-17) před Japonkou Nasou Hataoka (-16). Rozhodnutí padlo na poslední jamce, na kterou přišly se stejným skore -17, kde Švédka zahrála par a Japonka bogey.
Třetí pozici obsadila Američanka Danielle Kang (-15).

Konečné Top 10

Další pozice:  15. Thompson, Ciganda, Henderson (-7), 19. Masson, Kupcho, Law (-6),  45. Valenzuela, Chun (-1), 52. Reid (E), 66. Van Dam (+6), 67. A.Jutanugarn (+7).

Leaderboard

Dalším turnajem Spilkové bude ISPS Handa Vic Open v australském Barwon Heads 6. – 9. února.

Skorkarta Spilkové – finálové kolo

Rozhovor se Spilkovou po turnaji

Gainbridge LPGA at Boca Rio – finálové kolo

 

 

Klára Spilková

Sobota – 3. kolo
Klára Spilková pokračuje v impozantním výkonu. Ve třetím kole zopakovala pět birdie a jedno bogey, 68 ran, čtyři pod par.
Zařadila se na skvělé 8. místo, které dělí s Jessicou Korda a Brooke Henderson.

Vede Švédka Maddalene Sagstrom (-15) před Japonkou Nasa Hataoka (-13). Třetí příčku dělí Američanka Danielle Kang a Korejka Sei Young Kim (obě -12).
Nelly Korda obsadila 42. místo (-1).

Další pozice: 7. M.Jutanugarn (-10), 13. Law (-7), 16. Thompson, Ciganda (-6), 27. Chun, S.Lewis (-3), 36. Kupcho (-2), 42. Masson, Valenzuela, Tavatanakit (-1), 49. Reid, Ji (E), 60. Nordqvist (+2), 64. Van Dam (+4), 68. A.Jutanugarn (+5).

Leaderboard

Skorkarta Spilkové – 3. kolo

 

Gainbridge LPGA at Boca Rio – 3. kolo

 

 

Klára Spilková

Pátek – 2. kolo
Klára Spilková odehrála fantastické druhé kolo. V první devítce dvě birdie, v druhé devítce tři birdie a jedno bogey, 68 ran, čtyři pod par. Zaujala 13. místo, které dělí s Nelly Korda a Brooke Henderson (-4). Spilková dnes potřetí vyrovnala svůj zatím nejlepší výsledek na LPGA.
Rekordním výsledkem 62 ran, deset pod par, se do čela se posunula Švédka Maddalene Sagstrom. Hrála neuvěřitelných jedenáct birdie a jedno bogey.
Na druhé místě se usadila Španělka Carlota Ciganda (-9). Třetí příčku dělí Japonka Hataoka s Američankami Clanton a Song (-8).
Jessica Korda hrála v druhém kole o šest ran více a z čela turnaje ustoupila na 8. místo (-5).

Další pozice:  6. Sei You Kim (-7), 7. Boutier (6), 8. M.Jutanugarn (-5), 19. Thompson (-3), 34. Tavatanakit (-1), 47. Chun, Reid, A.Jutnaugarn (E).
Cutem neprošly: Maguire, Inbee Park, Phatlum, Munoz, Ashok, Madsen, Lopez, Hedwall, Gulbis.

Leaderboard

Skorkarta Spilkové – 2. kolo

 

Gainbridge LPGA at Boca Rio – 2. kolo

 

 

Klára Spilková

Čtvrtek – 1. kolo
Úvodní kolo bylo pro prudký déšť přerušeno a pro tmu nedohráno. Dvanáct hráček dohrává v pátek ráno.

Spilková kolo dohrála. Do prvního turnaje své desáté profesionální sezóny vstoupila bezpečně. Začínala na desátém odpališti. V první devítce hrála jedno birdie, v druhé devítce jedno bogey a skončila s výsledkem 72 ran, v paru. V přerušeném kole je na 27. místě (E).

S plným počtem jamek je v čele turnaje Jessica Korda (-6). Osm birdie a dvě bogey přinesly výsledek 66 ran, šest pod par. Nelly Korda sdílí 16. příčku (-1).

Další pozice přerušeného kola:  5. Ciganda (-3), 16. Chun, Reid, A.Jutanugarn (-1), 27. M.Jutanugarn, Henderson, Hataoka (E), 39. Thomspon (+1), 55. Inbee Park (+2), 96. Lopez (+6), 103. Hedwal na 15. jamce (+7).

Leaderboard

Skorkarta Spilkové – 1. kolo

 

Gainbridge LPGA at Boca Rio – 1. kolo

 

 

Klára Spilková

Úvod
První turnaj Kláry Spilkové na LPGA 2020, je premiérový Gainbridge LPGA at Boca Rio v Boca Raton na Floridě. Desátá profesionální sezóna začíná pro českou hráčku ve čtvrtek.

Hraje se 72 jamek, čtyři kola a startuje 108 hráček.

Obsazení je v plné síle. Na startu budou Hataoka, Henderson, Inbee Park, Ciganda, Thompson, obě sestry Korda, obě sestry Jutanugarn, D.Kang, Reid, Pressel a čerstvá vítězka z Orlanda Gaby Lopez.

Hřiště Boca Rio GC má par 72 a délku 6.127 metrů.

Prize Money  turnaje je 2 miliony dolarů.

Leaderboard

Odkazy:   Boca Rio GC   Hřiště na satelitní mapě   Stránky turnaje