Pure Silk – zvítězila Číňanka Hsu, Jessica Korda skončila třetí

2881

LPGA – Pure Silk Championship by Visit Wiliamsburg, Wiliamsburg, Virginie, USA (20. – 23.5.2021, -6 hodin)

Neděle – finálové kolo
Tajvanská Číňanka Wei-Ling Hsu hrála v neděli 68 ran, složené z eagle, čtyř birdie a tří bogey a se skore -13  zvítězila o dva údery před Thajkou Moriyí Jutanugarn (-11).Třetí místo obsadila Jessica Korda (-10). Za vítězství získala odměnu 195.000 dolarů.
Nely Korda se  v posledním kole zlepšila o 10 ran, hrála čistých pět birdie, 66 ran, nejnižší skore dne a obsadila konečné 25. místo (-1).

Další umístění: 7. SY Kim (-7), 10. Henderson (-6), 13. Ewing (-5), 39. Thompson (E), 63. Olson (+3).

Konečné pořadí

Sestřih finálového kola

Moriya Jutanugarn - foto instagram hráčky
Moriya Jutanugarn –

Sobota – 3. kolo
Moriya, starší ze sester Jutanugarn nastoupila do vedení z pátého místa po výkonu 65 ran, šest pod par. Ve skórkartě třetího kola má zapsané eagle, pět birdie a jedno bogey. Vedoucí pozici dělí s tajvanskou Číňankou Wei-Ling Hsu (obě -10).
O jednu ránu zpět je na třetím místě Jessica, starší ze sester Korda  (-9).
Mladší sestře Nelly, aktuální čtyřce světového žebříčku se třetí kolo nepovedlo. Šest bogey a jediné birdie znamená skore 76 ran, o šest více než v předchozím kole a propad o padesátku míst na 63. pozici (+3).
Nejlepší skore v turnaji zahrála Italka Giulia Molinaro. Eagle a šest birdie přinesly výsledek 63 ran. Molinaro tak předložila skvělou vizitku před Italian Ladies Open evropské ženské tour, které se koná příští týden v rodné Itálii.

Další pozice: 12. Sei Young Kim (-5), 19. Ewing, S.Lewis (-3), 27. Henderson (-2), 57, Thompson, Ernst (+2), 63. Olson (+3).

Leaderboad

Sestřih 3. kola

Klára Spilková - foto Annie Krčmářová
Klára Spilková

Pátek -2. kolo
Druhé kolo Spilková už zahrála skvěle, 68 ran, tři pod par. Šest birdie, jedno bogey a bohužel i jedno double bogey, jehož hodnota dělila českou hráčku po dohrání od aktuální hranice postupu +2. S celkovým skore +4 jí na postup přebývaly dva údery. Nebyla však bez šance, mnoho hráček bylo ještě na hřišti, cut se mohl pohnout. Pohnul se, ale jen o jednu ránu, nestačilo to. Česká hráčka ztrátu z prvního kola nedohnala a neprošla do víkendových kol o jediný úder.

Vede Australanka Sarah Kemp (-6). Na děleném druhém místě jsou Slovinka Ana Belac, Američanky Jessica Korda a Stacy Levis (-5).

Další pozice: 5. M.Jutanugarn, SY Kim (-4), 14. Henderson, Nelly Korda (-2), 27. Olson (-1), 38. Ernst (E), 68. Thompson (+3).
Cutem neprošly: Spilková, Chun, Hataoka, Kupcho, Lin, Maguire, A.Jutanugarn, Law, Iturrioz.

Skorkarta Spilkové – 2. kolo

Leaderboard

Sestřih 2. kola

Klára Spilková - foto LPGA

Čtvrtek – 1. kolo
Úvodní kolo Pure Silk se Spilkové nezdařilo. V první devítce hrála jedno birdie, čtyři bogey a jedno double bogey, v polovině kola byla pět ran nad parem. V druhé, už méně divoké devítce zahrála další dvě bogey a úvodní kolo uzavřela na skore 78 ran, sedm nad par. Výsledek postavil Spilkovou na 128. místo.

Vede tajvanská Číňanka Wei-Ling Hsu s čistými pěti birdie (-5). Na druhém místě se sešla pětice hráček Jiwon Jeon, Sei Young Kim, Ruixin Lieu, Luna Sobron a Kelly Tan, všechny s výsledkem -4.
Nelly Korda zahájila výsledkem 70 ran, se čtyřmi birdie a třemi bogey.  Je na 24. místě (-1), které sdílí se sestrou Jessicou a s  Brooke Henderson. Lexi Thompson přenocuje  na 72. místě (+2).
Obhájkyně Bronte Law přinesla stejný výsledek jako Spilková a sdílí 128. místo.

Další pozice: 7. S.Lewis (-3), 12. Olson (-2), 24. A.Jutanugarn (-1), 43. M.Junanugarn (E), 59. Ernst, Maguire (+1),72. KUpcho (+2), 128. Jeongeun Lee, Alex (+8).

Leaderboard

Skorkarta Spilkové – 1. kolo

Sestřih 1. kola

Úvod
Po měsíční přestávce nastupuje česká profesionálka Klára Spilková znovu do kolotoče LPGA. Naposledy hrála v půlce dubna Lotte Championship na Havaji, kde byla velmi úspěšná. S výsledkem 69,68,67,67 (-17) zahrála nejlepší skore profesionální kariery. Mezi světovou elitou obsadila skvostné 12. místo.

Z aktuální první desítky světového žebříčku se účastní Sei Young Kim, Nelly Korda, Brooke Henderson a Lexi Thompson. Dále budou na startu SH Park, Hataoka, Jessica Korda, Kupcho, S.Lewis, Maguire, Creamer, Iturrioz, Liu, Sobron.

Hraje se hřišti River Course resortu Kingsmill s parem 71 a délkou 5.893 metrů. Loňský ročník byl zrušen. Obhajuje vítězka 2019 Angličanka Bronte Law.

Dotace odměn je 1,3 milionu dolarů.

Spilková vstupuje do turnaje z 91. místa žebříčku Race to CME Globe a 94. místa finančního žebříčku LPGA.

Turnaj vysílá Golfchannel v pátek od 16 hodin, v sobotu od 15 a v neděli od 16 hodin.

Odkazy:  River Course     Hřiště na satelitní mapě    Stránky turnaje