Womens Australian Open bez Spilkové – zvítězila Inbee Park

1750

ALPG Tour & LPGA – ISPS Handa Womens Australian Open, Adelaide, Austrálie
(13. – 16.2.2019, +9,5 hodiny)

Neděle – 4. kolo
S přehledem zvítězila Korejka Inbee Park (-14)  a připsala si odměnu 195.000 dolarů. Druhé místo obsadila Američanka Amy Olson (-11), třetí skončila Francouzka Perrine Delacour (-10).
Obhájkyně loňského vítězství Nelly Korda hrála své nejhorší kolo v turnaji 76 ran a skončila na 41. místě (-2).

Další umístění: 4. Alex (-9), 10. Shadoff (-7), 25. Madsen, Minjee Lee (-4), 34. S.Lewis, Lee6 (-3), 41. Van Dam, HY Park, Lin (-2),  48. Reid (-1), 70. Henseleit (+3).

Konečné výsledky

Klára Spilková je po tomto turnaji na 26. místě Money Listu LPGA (51.057), na 34. místě žebříčku Race to CME Globe a na 240. místě světového žebříčku. Na kvalifikačním žebříčku pro olympiádu v Tokyu je stále na 47. místě z 60 možných.

 

Inbee Park

Sobota – 3. kolo
Womens Australian Open pokračovalo třetím kolem bez Kláry Spilkové. Do čela nastoupila Korejka Inbee Park (-15). Hrála sedm birdie a dvě bogey, 68 ran, pět pod par. O tři údery zpět je na druhém místě další Korejka Ayean Cho (-12). Na třetím místě je Američanka Marina Alex (-11).
Obhájkyně loňského vítězství Nelly Korda hrála jeden úder pod par, 72  ran a ustoupila na 27. pozici (-5).

Další pozice: 4. Boutier (-10), 6. Sagstrom (-9), 10. Ryu, Altomare (-8), 22. HY Park, Lin, Shadoff (-6), 31. Hall, Lee6 (-4), 39. Henseleit (-3), 47. Reid (-2), 60. Madsen (-1), 64. S.Lewis (E), 74. Valenzuela (+2).

Leaderboard

ISPS Handa Womens Australian Open 2020 – 3. kolo

 

 

Klára Spilková

Pátek – druhé kolo
Klára Spilková na Mistrovství Austrálie nepostoupila do víkendových kol.
Neúspěšné první kolo se šesti bogey vytvořilo ztrátu, kterou druhým kolem už nedokázala vyrovnat.
Startovala z desátého odpaliště a postupovala na jistotu. V první polovině kola hrála na prvních osmi jamkách osm parů, než přišlo první birdie na 9. jamce.
V druhé devítce začala druhým birdie, následovalo šest parů. Ten na šestnácté jamce odnesl poslední, teoretickou naději na postup. Bogey na sedmnáctce už bylo jenom potvrzením, že Spilková na Womens Australian Open nepokračuje.
Celkem 72 ran a konečná, 117. pozice  (+5).
Hranice cutu je Even par.

Na dělením prvním místě jsou Korejka Inbee Park s Angličankou Jodi Ewart Shadoff, obě se skore -10. Třetí pozici zaujala Američanka Jilian Holis (-9).
Nelly Korda polevila, druhé kolo došla v paru, 73 ran a ustoupila na 24. pozici (-4).

Další pozice: 6. Boutier, Sagstrom (-7), 24. Minjee Lee (-4), 41. Lin, Phatllum, Reid, Daffintud (-3), 50. Munoz, Henseleit (-2), 60. Valenzuela , Madsen, Recari (-1), 68. Van Dam (E).
Cutem neprošly: Kydia Ko, Re Roey, Webb, MacLaren, Masson, Yang, Maguire, Hedwall, Haglund, Pressel, Wolf, Ernst, Spilková, Woods, Pogacar, Nomura, Strom,  Davies.

Leaderboard

Dalším turnajem pro Kláru bude Founders Cup v Arizoně od 19. března. LPGA má až do té doby přestávku kvůli zrušení turnajů v Asii.

Skorkarta Spilkové – 2. kolo

ISPS Handa Womens Australian Open 2020 – 2. kolo

 

 

Klára Spilková

Čtvrtek – 1. kolo
První hrací den se Spilkové nevedlo. Šest bogey bez jediného birdie znamená 79 ran a 136. místo pořadí úvodního kola (+6). Představa účasti ve víkendových kolech je v tuto chvíli hodně vzdálená.

V čele je Angličanka Jodi Ewart Shadoff se sedmi čistými birdie, 66 ranami (-7).
Osm birdie a dvě bogey, 67 ran hrála Korejka Jeongeun Lee6 a postavila se na dělené 2. místo. Pozici sdílí s krajankou Inbee Park, která přinesla stejný výsledek 67 ran, ale s eaglem, šesti birdie a dvěma bogey (obě -6).
Obhájkyně loňského vítězství Nelly Korda zapsala šest birdie a dvě bogey, 69 ran, čtyři pod par a po dohrání je na 7. místě (-4).

„Nějak jsem se špatně vyspala a trvalo mi pár jamek, než jsem si zvykla na tvrdé greeny. Byly výrazně jiné než při úterním cvičném kole a na první devítce jsem se nemohla dostat do hry,“ řekla Spilková k úvodnímu kolu. „Teprve od jedenácté jamky  jsem chytila tempo a hrála solidní golf, ale bohužel mi tam nespadlo moc puttů.

Leaderboard

Skorkarta Spilkové – 1. kolo

Do druhého kola Spilková vstoupí v pátek ve 13:40 místního času, tj. ve 04:10 ráno našeho času. Startuje z 10. odpaliště ve společnosti tajvanské Číňanky Ling-Jie-Chen a Američanky Elizabeth Szokol.

ISPS Handa Womens Australian Open 2020 – 1. kolo

 

Klára Spilková

Úvod
Klára Spilková nastoupí ve čtvrtek do třetího turnaje své sezóny v LPGA 2020. Ženské mistrovství Austrálie se koná v Adelaide, na břehu zálivu Sv. Vincenta, na jižním pobřeží kontinentu.

I tento turnaj světová špička vynechává. Z Top 10 světového žebříčku budou hrát pouze tři hráčky. Papírově nejsilnější je světová trojka Nelly Korda, která přijela obhajovat loňské vítězství. Dále budou na startu osmička, Korejka Jeong Eun Lee6 a devítka, domácí hráčka Minjee Lee, S. Lewis, Maguire, Boutier, Yang, Skarpnord, Madsen, Nomura, Inbee Park, Law, Van Dam, Reid, Ryu, Sagstrom, Lydia Ko, Valenzuela nebo Woods.

Loni zde česká hráčka neprošla cutem.

Dějištěm je  Royal Adelaide GC s parem 72 a délkou 6.079 metrů.
Dotace turnaje je 1,3 milionu dolarů.

První kolo začne pro českou hráčku ve středu ve 23:20 našeho času na prvním odpališti.

Spilková vstupuje do turnaje z 19. místa Money Listu LPGA a stejného místa žebříčku Race to CME Globe. Na světovém žebříčku patří Spilkové 239. místo. V kvalifikaci pro olympiádu v Tokyu je aktuálně na 47. místě ze 60 možných.

Odkazy:  Royal Adelaide GC    Hřiště na satelitní mapě     Stránky turnaje

Z důvodu obav z koronaviru jsou z kalendáře LPGA vyřazeny následné turnaje asijské série: Honda LPGA Thailand, který se měl konat 20.- 23. února v thajské Pattayi a  HSBC Women’s World Championship, 27.2 – 1.3. v Singapuru.
Hráčky tak budou mít po turnaji v Adelaide měsíc přestávku do 19. března, kdy začíná Volvik Founders Cup v arizonském Phoenixu.

Womens Australian Open 2020 – upoutávka