The Players Championship je po prvním kole zrušen

1963

PGA Tour – The Players Championship, Ponte Vedra Beach, Florida, USA
(12. – 15.3.2020, -6 hodin)

Čtvrtek – The Players Championship 2020 byl po prvním kole zrušen
Ve čtvrtek večer PGA Tour oznámila zrušení The Players a dalších akcí všech jejich ostatních túr v příštích čtyřech týdnech.

Vedení PGA Tour vydalo prohlášení:
Od začátku jsme se zavázali být zodpovědní, ohleduplní a transparentní v našem rozhodovacím procesu. Udělali jsme vše, co bylo v našich silách, abychom vytvořili bezpečné prostředí pro naše hráče, abychom mohli pokračovat v akci po celý víkend. Snažili jsme se poskytnout našim fanouškům tolik potřebnou úlevu od současného klimatu.
Ale v tuto chvíli – kdy se situace neustále mění – je pro naše hráče a naše fanoušky správné udělat přestávku.

Příštím turnajem kalendáře by tak měl být Masters Tournament druhý týden v dubnu.

Komisař PGA Tour Jay Monahan předstoupí s dalšími informacemi před média v pátek, v 8 hodin ráno (ve 14 hodin středoevropského času).

Po prvním kole byl v čele Japonec Matsuyama (-9) před trojicí English, Bezuidenhout, SW Kim (-7).
Rory McIlroy byl na 83. místě (E), Jon Rahm na 22. místě (-3), Brooks Koepka na 37. místě (-2).

Výsledky 1. kola

The Players 2020 – 1. kolo

 

 

Úvod
The Players je jeden ze sedmi turnajů s prize money přesahující 10 milionů dolarů. Letos má dotaci nejvyšší ze všech, astronomických 15 milionů dolarů. Na vítěze čeká částka 2,7 milionu, pětiletá karta na PGA Tour, pozvánky na další tři roky Masters, U.S. Open a The Open a další benefity.
Obsazení je tomu odpovídající, je nejlepší možné. Na startu bude kompletní první desítka hráčů světového žebříčku v čele s McIloryem, Rahmem a Koepkou. S výjimkou Tigera Woodse budou na startu všichni hráči z první dvacítky světového žebříčku a většina hráčů z první padesátky.

Hrát může 144 hráčů splňujících 14 kritérií, např. vítězové PGA Tour od posledního Players, prvních 125 z loňského žebříčku FedEx Cupu, vítězové majorů posledních pěti let, prvních 50 ze světového žebříčku, poslední tři vítězové Arnold Palmer Invitational a další.

Hraje se na hřišti Stadium TPC Sawgrass se slavnou jamkou č. 17 s ostrovním greenem. Hřiště má par 72 a délku 6.574 metrů.

Experti PGA favorizují Thomase, McIlroye a Rahma. Pro americké sázkovky je jednoznačným favoritem McIlroy s kurzem 7:1, dále Rahm 12:1 a Thomas 16:1. Český Tipsport vypsal obdobně 8:1 na McIlroye, 13:1 na Rahma a 15:1 na Thomase.

Loňské vítězství bude obhajovat Severoir Rory McIlroy (-16).

Nejsledovanější flight McIlroy-Rahm-Koepka vyrazí do prvního kola z prvního odpaliště ve čtvrtek, v 19:51 našeho času.
The Players vysílá český  Golfchannel ve čtvrtek, pátek a v neděli od 18 hodin, v sobotu od 19. hodiny. Komentují Petr Uhlík a Tomáš Vymazal.

Leaderboard

Odkazy:   TPC Sawgrass   Hřiště na satelitní mapě   Stránky turnaje

The Players 2019 – vítězný Rory McIlroy

 

Hřiště Stadium je připraveno na The Players 2020