Tim Finchem vstoupí do světové Síně slávy golfu

1045

Předchozí komisař PGA Tour Tim Finchem vstoupí spolu s Tigerem Woodsem a Marion Hollins do ročníku 2021 Síně slávy světového golfu, The World Golf Hall of Fame.

Finchen se po Deanu Beamovi stal v roce 1994 třetím komisařem PGA Tour. Vládl 22 let. Za jeho působení se Prize Money tří Tour navýšily ze 100 milionů na 400 milionů šesti Tour. Za jeho vlády vznikly FedEx Cup a Play-Offs, Presidents Cup a World Golf Championship. Jeho turnaje získaly více jak 2 miliardy dolarů na charitu. Přispěl k vytvoření First Tee a vedl úsilí o návrat golfu po 112 letech absence na olympijské hry 2016 v Riu.

„Vize a vedení Tima Finchema mají nesmazatelný dopad na golfovou hru,“ uvedl jeho nástupce Jay Monahan. „Uvedení do Síně slávy bude navždy svědectvím jeho neúnavného odhodlání a přínosu. Celoživotní prací ovlivnil bezpočet životů, ať jsou to hráči PGA Tour, miliony účastníků First Tee nebo charitativní organizace po celém světě.“

„Je největší čest být připojen k legendárním hráčům  do Světové síně slávy. Jsem obzvláště hrdý, že ve třídě 2021 stojím vedle jednoho z velikánů, Tigera Woodse,“ řekl Finchem.

Ročník 2021 byl volen dvacetičlennou komisí, které předsedali členové Síně slávy Beth Daniel, Nick Price, Annika Sorenstam a Curtis Strange. Součástí výboru jsou také zástupci médií a vedoucí představitelé hlavních golfových organizací.

World Golf Hall of Fame