Váňová druhá na Joburg Ladies Open

3140

Sunshine Ladies Tour – Joburg Ladies Open, Johannesburg, Jižní Afrika
(26. – 28.2.2020, +1 hodina)

Pátek – finálové kolo
Zvítězila domácí hráčka Monique Smit (+1).
Váňova pokazila první devítku, ke které hrála čtyři bogey. Až v druhé devítce, po pěti jamkách v paru přišel první berdík na 15. jamce. V tu chvíli už ztratila většinu z obrovského náskoku sedmi ran a na druhou Jihoafričanku Monique Smit jí zbyl už jediný úder výhody. Bohužel na posledních dvou jamkách zahrála další dvě bogey a Smit nemusela dělat nic, vítězství jí spadlo do klína. Váňová hrála ve finálovém kole 78 ran, šest nad par.
Druhé místo je skvělé umístění, ale ze suverénního náskoku sedmi ran skončit druhá není bez hořkosti. Za posledních 24 jamek zahrála Váňová 11 bogey a jediné birdie.
Za umístění získala odměnu 57.500 randů, v přepočtu asi 85.000 českých korun.
Třetí skončila další domácí hráčka Stacy Bregman.

Další umístění: 7. Garcia, Nicollet (+12), 13. Rominger (+13), 22. Davis, Beautell (+16), 32. Duvernay (+19), 35. Goodall (+20).

Leaderboard

Skorkaty Šideri Váňové

 

 

Šideri Váňová

Čtvrtek – 2. kolo
Šideri Váňová je stále senzačně v čele Joburg Ladies Open. Svůj náskok zvýšila na sedm úderů a je jedinou hráčkou s celkovým skore pod parem (-4). Na druhém místě je domácí Monique Smith (+3). Na třetím místě jsou Holanďanka Zhen Bontan a dvě domácí hráčky: Lindi Coetze a Kim Wiliams (všechny +4).
V dnešním kole byla po první devítce se dvěma birdie dva údery pod, v druhé devítce hrála od desítky do dvanáctky tři birdie a byla už celkem -8. Pak ale od třináctky do šestnáctky přišla smolná série čtyř bogey. I tak přinesla nejlepší výsledek kola 71 ran, jednu pod.
Kristýna Napoleaová hrála i v druhém kole vysoko nad parem, 82 ran a neprošla cutem.

Další pozice: 6. Nicollet, Bregman (+5), 17. Rominger, Beautel (+9), 24. Garcia (+11), 29. Goodall, Davis, Duvernay, Peronnin (+12).

Do finálového třetího kola vstoupí Váňová v pátek v7:30 našeho času.

Leaderboard

 

Šideri Váňová

Středa – 1. kolo
Skvělý úvod Joburg Ladies Open předvedla Šideri Váňová. Čtyři birdie a jedno bogey, 69 ran, tři údery pod par postavily českou profesionálku do čela turnaje (-3). Vede o ránu před Španělkou Marií Beautell (-2) a o dvě před třetí Jihoafričankou Monique Smith (-1). Pouze první tři hráčky se dostaly pod par hřiště.
Druhá Češka v turnaji Kristýna Napoleaová má za sebou nevydařené kolo.
Hrála devět bogey a jedno double bogey, 83 ran, jedenáct nad par a je na 59. místě (+11).

Další pozice:  8. Bregman (+2), 11. Peronnin, Rominger (+3), 16. Nicollet (+4), 24. Davis (+5), 32. Goodall, Garcia (+6), 41. Duvernay (+7), 47. Peuch (+8).

Leaderboard

 

Šideri Váňová a Kristýna Napoleaová

Úvod
České profesionálky Šideri Váňová a Kristýna Napoleaová se v jihoafrickém Johannesburgu účastní turnaje Joburg Ladies Open.
Turnaj je obsazen především domácími hráčkami. Z Evropy kromě našich hráček startují Goodall, Duvernay, Peuch, Rominger, Davis. Z mimoevropských hráček hraje Indka Nicollet.

Hrají se tři kola na hřišti Soweto Country Clubu s civilním parem 72 a délkou 6.650 metrů ze žlutých odpališť.

Dotace turnaje 500.000 Randů, zhruba 770.000 českých korun. Loni zde zvítězila Nobuhle Dlamini ze sousedního Svazijska.

Odkazy:  Soweto GC    Hřiště na satelitní mapě    Stránky turnaje