WGC Mexico Championship – triumf Patricka Reeda

2071

International Federation of PGA Tours – WGC Mexico Championship, Mexico City, Mexico
(19. – 23.2.2019, -7 hodin)

Neděle – finálové kolo
Rozřešení tajenky o vítězi WGC Mexico přinesl Patrick Reed (-18). Celý turnaj velmi dobře puttoval. Putt do birdie na sedmnáctce finálového kola ho dostal do vedení dvou ran na druhého De Chambeaua. Na osmnáctce sice vyhodil drive doprava do lesa mezi diváky, ale přihrál si na fervej a zahrál na střed greenu, deset metrů od vlajky. V tu chvíli mu stačil dvojputt na vítězné bogey, a ten bez problému zvládl. Zvítězil o ránu před Brysonem DeChambeau (-17).
Na děleném třetím místě (-15) skončili Španěl Jan Rahm a senzace turnaje, Jihoafričan Erik van Rooyen.
Reed vyhrál po osmé v kariéře na PGA Tour a podruhé na Mexico Championship. Z mexické metropole si odváží odměnu 1,785 milionu dolarů.
Bryson DeChambeau ještě na 16. jamce vedl se skore -18, ale vítězství propásl slabým puttováním, ve finálovém kole zahrál tři trojputty. Bogey na sedmnáctce nastavilo jeho konečný výsledek na -17.
Justin Thomas musí být hodně frustrovaný. Nezvládl vedoucí pozici po třetím kole a ve finále kazil. Hrál double bogey, čtyři bogey a tři birdie, 73 ran dvě nad par. Z první ho místa se propadl na konečnou 6. pozici (-13).
Španel Jon Rahm uhájil 3. místo (-15).
Stejně jako na Riviéře i tady obsadil Severoir Rory McIlroy 5. místo (-14).
Obhájce loňského titulu, trojnásobný vítěz Mexico Championship Dustin Johnson se k obhajobě ani nepřiblížil. Skončil na 48. místě (E).

Konečné Top 10

Další umístění: 11. Casey (-11), 12. Ancer, Woodland (-9), 14. Schauffele (-8), 16. Cabrera Bello (-7), 18. Watson, Fleetwood (-6), 22. Westwood, Kuchar (-5), 26. Scott (-4), 29. Lowry, Im, Bezuidenhout (-3), 37. Fitzpatrick, Wiesberger, Garcia (-2), 48. Johnson, (E), 51. Oosthuizen (+2), 58. Spieth (+4), 58. Wallace (+4), 69. McDowell (+13).

Konečné výsledky

WGC Mexico 2020 – finálové kolo

 

 

Justin Thomas

Sobota – 3. kolo
Vede Američan Justin Thomas (-15).  Každé kolo se lepší o ránu, dnes zahrál svůj nejlepší výsledek na turnaji. Osm birdie a dvě bogey dalo  65 ran, šest pod pod par. Sice trefil jenom pět fervejí, ale vždy si poradil, dosáhl patnáct greenů  regulaci.
Na druhém místě se sešli Američan Patrick Reed a Jihoafričan Erik van Royen (oba -14). Van Royen hraje životní golf, nezalekl se velkých jmen ve flightu, šel Reedem a DeChambeauem. Po včerejším vyrovnaném rekordu hřiště dne hrál dnes 67 ran a udržel včerejší pozici.
Dnes koncertoval Jon Rahm. Hrál hole in one, devět birdie a jedno bogey, 61 ran, čímž zlepšil rekord hřiště o ránu. Posunul se dopředu o 18 míst na 4. pozici (-11).
Rory McIlroy dnes hrál pět birdie a dvě bogey, 68 ran, tři pod par, pokročil dopředu o dvě příčky a dělí s Rahmem 4. místo (11). Na dvanáctce jamce par 4, dlouhé 379 metrů, zahrál další ze svých monstrozních drivů a poslal míč na green. Putt do eagle se mu nepodařil.
Bryson De Chambeau začal dobře, díky eagle a dvěma birdie byl po pěti jamkách tři rány pod parem. Tři bogey od třináctky do sedmnáctky však srazily jeho skore na konečných 71 ran, par. Z vedení ustoupil na 4. místo (-11).
Obhájce loňského vítězství Dustin Johnson se ve třetím kole poprvé dostal pod par. Výkonem 67 ran, čtyři pod, zlepšil svojí pozici o 19 příček. Do finálového kola vyrazí z 41. místa (+1).
Hole in one zahrál také Chez Reavie.

Top 10 třetího kola

Další pozice:  12. Ancer (-6), 15. Kuchar, Fleetwood, Westwood (-4), 24. Scott, Schauffele, Watson (-3), 34. Fitzpatrick, Leishman, Lowry, Grace (-1), 41. Bezidenhour, Wiesberger (+1), 48. Oosthuizen (+2), 52. Garcia (+3), 55. Spieth (+4), 66. Wallace (+9), 70. McDowell (+12).

Leaderboard

WGC Mexico 2020 – Hole in One Jona Rahma ve 3. kole

WGC Mexico 2020 – 3. kolo

 

 

 

Bryson DeChambeau

Pátek – 2. kolo
Rory McIlroy nezačal druhé kolo dobře. V první devítce hrál osm parů v řadě a bogey na deváté jamce, plus jedna. Napravoval v druhé devítce. První birdie přišlo na dvanáctce, následovalo druhé bogey. Od čtrnáctky do sedmnáctky hrál tři birdie, druhá devítka mínus tři. Celkem čtyři birdie a dvě bogey, 69 ran, dvě pod. Výsledek odsunul světovou jedničku na 6. pozici (-8).
Jeho místo v čele turnaje zaujal Američan Bryson DeChambeau (-11). Měl úspěšný den. Hrál devět birdie a jedno bogey 63 ran, osm pod par.
O ránu zpět jsou na druhém místě Jihoafričan Erik van Rooyen a Američan Patrick Reed (oba -10). Van Rooyen přinesl nejlepší výsledek kola, 62 ran, složený z čistých devíti birdie, vyrovnal rekord hřiště. Reed hrál také devět birdie, ale přidal jedno bogey, 63 ran, osm pod par.
O sedm pozic si polepšil světová trojka Španěl Jon Rahm. Startoval z desítky. V první devítce se opět trápil, došel jí tři rány nad par. Rozehrál se v druhé devítce, kde zahrál pět birdie. Celkem 69 ran, dvě pod par. Povyskočil o sedm příček na 22. pozici (-1).
Obhájci loňského titulu Dustinu Johnsonovi se příliš nedaří. Ani v druhém kole se nedostal pod par, hrál 71 ran a je na 60. místě (+5).

Top 10 druhého kola

Další pozice: 11. Westwood, Watson, Oosthuizen, Fleetwood, Woodland (-3), 19. Ancer (-2), 22. Lowry, Im (-1), 28. Morikawa, Fitzpatrick, Kuchar, Grace (E), 42. Leishman, Schauffele, Bezuidenhout (+2), 54. Wiesberger, Garcie, Molinari (+4), 60. Spieth (+5), 66. McDowell (+8), 67. Wallace (+9).

Leaderboard

WGC Mexico 2020 – 2. kolo

 

 

Rory McIlroy

Čtvrtek – 1. kolo
Rory McIlroy se vrátil ke svému starému měděnému putteru Taylor Made Spider X, díky kterému potřeboval na osmnáct jamek 26 puttů, včetně pětimetrovém puttu do eagle na druhé jamce. Startoval z desátého odpaliště. První hrací den zaznamenal eagle, pět birdie a jedno bogey, celkem 65 ran, šest pod par (-6). V řídkém vzduchu nadmořské výšky přes 2.000 metrů dolétnou míče dále. McIlroy měl čtyři dalekonosné drivy přesahující 320 metrů, čtyřkou železem hrál 250 metrů a šestkou železem 210 metrů.
Světová jednička vede o dva údery před dvojicí Justin Thomas, Bubba Watson na druhém místě (-4).
Papírově druhý nejsilnější hráč v poli Španěl Jon Rahm se trápil  první devítce, kde nasbíral tři bogey. V druhé polovině kola se po pěti parech za sebou dostal k prvnímu birdie na patnáctce, druhé přidal na sedmnáctce a skončil jeden úder nad parem, 72 ran. Patří mu za to 29. místo (+1).

Top 10 prvního kola

Další pozice: 14. Ancer, Fleetwood, Woodland, Wiesberger (-1), 19. Cabrera Bello, Grace (E), 29. Schauffele,Lowry (+1), 49. Garcia, Leishman, Scott, Spieth (+3), 55. Kuchar (+4), 62. McDowell (+5).

Leaderboard

WGC Mexico 2020 – 1. kolo

 

 

WGC Mexico Championship

Úvod
World Golf Championships (WGC) je čtyřdílná série prémiových, dobře dotovaných turnajů. První turnaj aktuálního ročníku HSBC Championship proběhl v loni říjnu v Číně, zvítězil Rory McIlroy, letos v únoru v Mexiku pokračuje druhým Mexico Championship, pak jamkovkou Dell Match Play v březnu a končí FedEx St. Jude Invitational v červenci.
Sérii pořádá mezinárodní federace PGA Tours, do které patří European Tour, Japan Golf Tour, PGA Tour, PGA Tour of Australasia a jihoafrická Sunshine Tour.

Ve čtvrtek začne v mexické metropoli druhý díl série Mexico Championship se špičkovým obsazením. Je určen pro pouze 72 hráčů, nejlepších ze žebříčků OWGR, FedEx Cupu, European Tour, Asian, Japan Tour, Australasia a Sunshine Tour.

Hrát budou loňský vítěz z Číny, úřadující světová jednička Rory McIlroy, loňský z Mexika Dustin Johnson a vítěz jamkovky Dell Kevin Kisner.
Na startu dále budou budou Rahm, Thomas, Scott, Simpson, Fleetwood, Reed, Schauffele, Fitzpatrick, Kuchar, DeChambeau, Matsuyama, Casey, Im, Garcia, Morikawa, Oosthuizen, Westwood, Watson, Woodland, Leishman …. to nejlepší, co světový golf může nabídnout.
Z první desítky světového žebříčku se neúčastní se pouze dvojka Koepka, šestka Cantlay a devítka  Woods, kteří možná zpytují svědomí z matných výsledků posledních turnajů. Odhlásil se Finau.

Hrají se čtyři kola bez cutu na hřišti golfového klubu Chapultepec s parem 71 a délkou 6.716 metrů

Dotace turnaje je 10,5 milionu dolarů, odměna vítěze činí 1,785 milionu. Loni zvítězil Dustin Johnson.

Odborníci PGA Tour favorizují Johnsona, McIlroye a Thomase.
Americké sázkové kanceláře vypsaly nejlepší kurzy na McIlroye 6,5:1, na Johnsona 7,5:1 a Rahma 10:1. Tyto kurzy s mírnými odchylkami kopíruje i český Tipsport.

Turnaj můžete sledovat na televizi GolfChannel. Ve čtvrtek a pátek vysílá přímý přenos od 20 hodin, v sobotu od 18 a v neděli od 19 hodin.

Leaderboard

Odkazy:  Chapultepec CG   Hřiště na satelitní mapě   Stránky turnaje

Loňské Mexico Championship 2019 – finálové kolo