Zdeněk Kodejš opět šéfem centrální zóny EGA

1377

Výroční valná hromada Evropské golfové asociace (EGA) včera v Chantilly potvrdila, že i v dalším dvouletém období bude šéfem centrální zóny Zdeněk Kodejš. Prezident České golfové federace tak zůstane i nadále členem nejužšího vedení evropského golfu. Novým prezidentem EGA byl zvolen Haukur Örn Birgisson z Islandu.

Valné hromadě předcházely dva dny, jejichž náplní byla řada oficiálních i neoficiálních schůzek 41 zástupců jednotlivých členských zemí EGA, v které je sdruženo celkem 47 zemí.

Hlavním tématem jednání byl nový celosvětový handicapový systém (WHS), na který budou národní federace a asociace přecházet v dalších dvou letech. „Jednotlivé země jsou v různé fázi příprav, teprve nejbližší období ukáže, kdy bude celý přechod definitivně uzavřen,“ uvedl generální sekretář ČGF Aleš Libecajt, který se valné hromady rovněž zúčastnil.

EGA už ale projednávala i další výzvy, které na golf čekají v nadcházejících letech. „Velkým tématem nejen evropského golfu je jeho udržitelnost – a to ať už ve smyslu hospodaření s vodou, používání pesticidů či vytváření podmínek pro mladé hráče,“ ukončil své dvouleté prezidentování Pierre Bechmann a připnul zlatou medaili na klopu saka svému nástupci.

Tím se stal čtyřicetiletý islandský právník a dlouholetý sportovní funkcionář Haukur Örn Birgisson.

Na společné fotografii zleva: Kodejš, Bechmann, Birgisson.