Ženské túry LPGA a LET se spojují

1213

Ženská profesionální golfová asociace (LPGA) a Ladies European Tour (LET) v úterý oznámily, že vytvoří společný podnik, aby se ženský golf v Evropě a po celém světě posunul do vyšší úrovně.

„Dva týmy, které se spojí pro jeden společný účel, vytvoří příležitosti, které jsme prostě my samy sledovat nemohly,“ řekla předsedkyně představenstva LET Marta Figueras-Dotti.

Společnosti LPGA a LET sdílejí společnou vizi k posílení přítomnosti ženského golfu v Evropě.
Komisař Mike Whan řekl, že vedení LPGA věří v povinnost podpořit evropskou tour. I když to nebude okamžitá cesta do LPGA, pokud jde o automatické karty, jako v Symetra Tour, ale ten den přijde. Počáteční krok by zajistil přístup k LPGA Q-Series.

„Během posledních 10 let měla LPGA obrovský úspěch v partnerství s dalšími zúčastněnými stranami v oblasti golfu, včetně USGA, PGA Tour, European Tour, R&A a PGA of America, s cílem posílit příležitosti žen po celém světě. Jsme nadšeni, že prohloubíme náš vztah s Ladies European Tour ve snaze vytvořit nejsilnější ženskou tour v Evropě, “uvedl Whan. „Zažili jsme neuvěřitelný růst ženského golfu v USA, což je mimořádná příležitost k urychlení rozvoje hry také v Evropě.“ Jsem nadšený, že to je něco, co společně postavíme společně s LET. “

Letošní program LET v současné době zahrnuje 20 oficiálních akcí ve 13 různých zemích, z toho osm v Evropě, včetně dvou hlavních šampionátů, Evian Championship a AIG Women’s British Open. Cílem partnerství je okamžité zvýšení herních příležitostí evropských hráček, aby tento plánovaný růst vedl ke zvýšení finančních příležitostí a volitelnou cestou do LPGA pro nejlepší hráčky tour.  Žebříček LET Order of Merit bude přejmenován na „Race to Costa del Sol“ s bonusovým fondem ve výši 250.000 EUR, který bude rozdělen mezi první tři finalistky.