Jakub Mejzlík po životním majoru Sáry Kouskové: TOP 10 byla velmi blízko
Historické vystoupení Sáry Kouskové na AIG Women’s Open silně prožíval také její partner a caddie Jakub Mejzlík. Krátce po finálovém kole poděkoval za množství zpráv a gratulací a zároveň přiblížil dramatický závěr, ve kterém české profesionálce uniklo umístění v elitní desítce.
Sára Kousková dokončila turnaj na slavném hřišti Royal Lytham & St Annes na děleném 12. místě, což je nejlepší český výsledek v historii ženských majorů. Ve finálovém kole zahrála 67 ran (-4) a společně s Korejkou Hyo Joo Kimzaznamenala nejlepší skóre celé neděle.
Bezprostředně po dohrání se Sára Kousková vydala autem do Londýna, kde ji čekal další turnajový týden. Jakub Mejzlík mezitím mířil letecky do Prahy, ale ještě během cesty chtěl reagovat na obrovskou vlnu podpory.
„Moc děkuju za všechny zprávy, které jste nám poslali soukromě se Sárou. Rádi odpovíme později večer, případně zítra. Já letím do Prahy a Sára je právě na cestě do Londýna autem, takže řídí,“ uvedl Jakub Mejzlík.
Sedmnáctka přinesla nehratelnou pozici
Sára Kousková se během finálového dne rychle posouvala pořadím. Díky osmi birdie se v jednu chvíli dostala až na průběžné dělené druhé místo a ještě před posledními dvěma jamkami měla reálnou šanci dokončit major v elitní desítce.
Rozhodující komplikace přišla na sedmnácté jamce. Podle Jakuba Mejzlíka byl záměr zahrát ránu na pravou část greenu, míček ale zamířil více doleva a skončil v bunkeru v nehratelné pozici.
„Na sedmnáctce bohužel double bogey vzniklo z toho, že jsme ránu do greenu hráli doprava, respektive na pravou hranu. Trochu jsme ji ale zatáhli a míček skončil v bunkeru v nehratelné pozici,“ popsal Jakub Mejzlík.
Po vyhrání míče z bunkeru ještě následoval dlouhý putt, kterým se Sára Kousková snažila zachránit lepší výsledek. Ten však v jamce neskončil.
„Potom jsme se snažili vrátit ten dlouhý putt, ale bohužel se to nepovedlo,“ doplnil Jakub Mejzlík.
Výsledkem bylo double bogey, které českou hráčku připravilo o část náskoku vybudovaného během fantastického finálového kola.

Smůla pokračovala také na osmnáctce
Další nepříjemný okamžik přišel hned na závěrečné jamce. Drive Sáry Kouskové zamířil do jednoho z obávaných pot bunkerů a česká profesionálka zapsala bogey.
„Na osmnáctce se povedlo trefit jediný pot bunker za celý den. Ale to je sport,“ uvedl Jakub Mejzlík.
Právě závěrečné dvě jamky rozhodly o tom, že Sára Kousková místo umístění v TOP 10 dokončila turnaj na děleném 12. místě. Jakub Mejzlík ale vyzdvihl především způsob, jakým česká hráčka náročné okamžiky zvládla.
„Strašně si vážím toho, že Sára neznervózněla. Hrála v podstatě pořád ty rány tak, jak chtěla, a na konci chybělo malinko štěstí,“ řekl Jakub Mejzlík.
TOP 10 byla blízko, historický výsledek zůstává
Sára Kousková se po úvodním kole, ve kterém zahrála 77 ran (+6) a figurovala na děleném 129. místě, dokázala během dalších tří dnů posunout o 117 příček.
Ve druhém kole zahrála 69 ran (-2) a do víkendu prošla díky birdie na poslední jamce přesně na hranici cutu. V sobotu přidala 71 ran (E) a v neděli završila mimořádný obrat výsledkem 67 ran (-4).
Její konečné skóre činilo E po kolech 77–69–71–67.
„Mohlo z toho být TOP 10, ale ten výsledek je pořád strašně, strašně, strašně dobrý a unikátní,“ zdůraznil Jakub Mejzlík.
Dělené 12. místo znamená nejlepší české umístění nejen na AIG Women’s Open, ale na kterémkoliv ženském majoru. Dosavadním maximem na tomto turnaji bylo 50. místo Kláry Spilkové z roku 2018.
Jakub Mejzlík se neubránil emocím
Historický výsledek byl silným okamžikem pro celý tým Sáry Kouskové. Jakub Mejzlík se při hodnocení závěrečného kola neubránil dojetí.
„Trošku mě to dojímá, tak se omlouvám. Ještě jednou moc děkujeme za všechny zprávy a budeme se snažit co nejdříve odpovědět,“ uzavřel Jakub Mejzlík.
Výsledek na AIG Women’s Open završil mimořádné období Sáry Kouskové. Po prvním majorovém cutu na The Amundi Evian Championship přidala 31. místo na ISPS HANDA Women’s Scottish Open a následně historické dělené 12. místo na závěrečném majoru sezony.
Sára Kousková ve finále za sebou nechala řadu vítězek majorů i dalších hvězd světového golfu. Svým výkonem potvrdila, že se na největších turnajích dokáže měřit s absolutní špičkou a reálně bojovat o přední příčky.
Zdroj: Vyjádření Jakuba Mejzlíka, oficiální výsledky AIG Women’s Open






