Mars Masters: Pořádání prestižního turnaje na Marsu s využitím technologie SpaceX

Co kdyby se golf dostal do rukou dvou nejkontroverznějších a nejvlivnějších mužů současnosti – Donalda Trumpa a Elona Muska? Tato dvojice by bezesporu přinesla do tradičního sportu revoluční změny. Představme si, jak by vypadal golf pod jejich vedením. Britský deník The Sun představil několik humorných scénářů, jak by se golf mohl změnit pod jejich vedením. Mezi návrhy patří přesun všech významných turnajů na Trumpovy golfové resorty, využití Muskova projektu SpaceX k uspořádání turnaje Masters na Marsu, zavedení golfových vozíků Tesla Cyberbuggy či použití míčků s raketovým pohonem.
Turnaje na Trumpových hřištích
Trump, vášnivý golfista a vlastník 18 golfových resortů po celém světě, by mohl přenést všechny největší turnaje na svá prestižní hřiště. Zapomeňte na Augustu, nový domov Masters by mohl být třeba na Trump Turnberry ve Skotsku nebo na hřišti v Dubaji.
Golf na Marsu?
Jak by se líbilo elitním hráčům jako Rory McIlroy, Scottie Scheffler a Jon Rahm zahrát si na Marsu? S projektem SpaceX od Elona Muska by tato myšlenka nemusela být tak vzdálená. Přeprava hráčů na „červené prachové greeny“ by byla doslova mimozemským zážitkem.
Míčky s raketovým pohonem
V době, kdy se golfové organizace snaží omezit délku odpalů, by Musk a Trump šli opačným směrem. Míčky s raketovým pohonem by umožnily hráčům posílat své rány stovky, ne-li tisíce yardů daleko. A samozřejmě by musely být oranžové – proč asi?
Autonomní vozíky Tesla Cyberbuggy
Zapomeňte na klasické golfové vozíky. Tesla Cyberbuggy, menší verze Muskových slavnějších Cybertrucků, by se proháněla po hřištích a umožňovala hráčům dostat se na green během 1,7 sekundy.
Robotické paže chytající odpaly
Pokud by někdo trefil míček mimo hřiště, robotická paže inspirovaná technologií SpaceX by ho okamžitě chytila a vrátila zpět. Hledání míčků v roughu by se stalo minulostí.
Robotští golfisté s neobvyklými jmény
Možná bychom se dočkali i robotických hráčů, kteří by nikdy neztratili nervy při důležitých puttech. A protože by za tím stál Musk, jejich jména by byla stejně neobvyklá jako jeho vlastní výtvory: Ror2-D2, Tomminator Fleetwood, Collin MorikaWall-E. Technologie by eliminovala emocionální selhání na konci turnajů.
Velká zeď kolem hřišť
Trump by se postaral o to, aby každé jeho hřiště bylo chráněno před nevítanými hosty – třeba velkou zdí, která by zajistila, že přístup mají pouze vyvolení.
Bryson DeChampion
Trumpův favorit Bryson DeChambeau by měl v tomto novém světě výsadní postavení. Možnost opakovat nevydařené údery, umístit míček kamkoli, či odvolat výsledky turnajů – to vše by bylo v rámci jeho privilegií.
Make Americans Golf Again
Aby Trump povzbudil zájem o golf, spustil by kampaň s heslem: „Make Americans Golf Again“, která by přilákala nové hráče na jeho hřiště.
Q: Nový název pro golf
Musk by mohl využít svého vlivu k přejmenování golfu na jednodušší označení – třeba Q. Stejně jako když přejmenoval Twitter na X, i zde by šlo o krok jen proto, že může. Hráči by stále byli nazýváni golfisty, ale za prémiové předplatné by získali přístup k exkluzivním funkcím, jako je používání určitých holí, komunikace s novými lidmi nebo odstranění reklam mezi jamkami.
Je tohle budoucnost golfu pod dohledem dvou technologických a politických vizionářů? Jak to bude vypadat, ukáže jen čas.
The Sun